دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
ورود ایران به جمع تولیدکنندگان چرخ و محور قطار‌های مانوری
02 مرداد 1400 - 15:56
شناسه : 15438
مسئول گروه بومی‌سازی شرکت پویش بازرگان ذوب‌آهن اصفهان گفت: با دستیابی به دانش ساخت چرخ و محور قطار‌های مانوری شرکت‌های فولادی و ایستگاه‌های راه‌آهن، ایران به جمع تولیدکنندگان این فناوری پیوست.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، محمدرضا خیرتی مسئول گروه بومی‌سازی شرکت پویش بازرگان ذوب‌آهن اصفهان فناوری تولید این چرخ و محور‌ها را در انحصار کشور‌های اروپایی دانست و اظهار داشت: متخصصان و کارشناسان این شرکت توانستند با هشت ماه کار شبانه‌روزی چرخ و محور و جعبه دنده این قطار‌ها را به تولید انبوه برسانند.

وی هزینه خرید خارجی هر چرخ و محور را دو هزار یورو برشمرد و افزود: قیمت نمونه داخلی این محصول ۳۰ درصد قیمت محصول خارجی است که از خروج میلیون‌ها یورو ارز از کشور جلوگیری می‌کند.

مسئول گروه بومی‌سازی شرکت پویش بازرگان ذوب‌آهن اصفهان از بومی‌سازی تاندیش گیت فولادسازی این شرکت خبر داد و گفت: این محصول بر روی تاندیش‌های فولادسازی نصب می‌شود که وظیفه کنترل مواد مذاب از خروجی تاندیش بر روی سطح قالب ریخته‌گری را دارد و برای تولید فولاد‌های کیفی مانند ریل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خیرتی در پایان خاطرنشان کرد: با تولید این قطعه از خروج ۳۰۰ هزار یورو ارز از کشور جلوگیری می‌شود.

شایان ذکر است که شرکت پویش بازرگان با ۴۰ درصد سهام متعلق به ذوب‌آهن اصفهان و ۶۰ درصد سهام به تاجران آهن کشور تعلق دارد که در این راستا فعالیت خود را از دی ماه ۱۳۹۴ آغاز کرد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.