دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024 ساعت ×
ورود بی‌صدای طلا به بازار
19 اردیبهشت 1401 - 11:59
شناسه : 27501
قیمت طلا امروز دوشنبه 19 اردیبهشت ماه کاهش پیدا کرد؛ زیرا افزایش دلار بر تقاضا برای فروش شمش با قیمت دلار فشار آورد و افزایش بازدهی خزانه‌داری ایالات ‌متحده بر قیمت‌ها تاثیر گذاشت.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بهای هر اونس طلا با کاهش ۶.۹ درصدی به یک هزار و ۸۷۶ دلار و ۲۰ سنت و طلای آمریکا با ۰.۳۷ درصد کاهش به یک هزار و ۸۷۷ دلار و ۲۰ سنت رسید. این به‌روزرسانی قیمت در ساعت ۸ و ۳ دقیقه صبح به وقت شرقی انجام شده است.

بازدهی ۱۰ ساله خزانه‌داری ایالات متحده به بالاترین حد خود از ماه نوامبر ۲۰۱۸ رسید و قیمت طلا با بازده صفر را تحت فشار قرار داد. دلار در برابر رقبای خود نزدیک به بالاترین حد در ۲۰ سال گذشته بود و باعث شد که شمش با قیمت دلار برای سایر دارندگان ارز جذابیت کم‌تری داشته باشد.

رشد شغلی ایالات متحده در ماه آوریل بیش از حد انتظار افزایش یافت؛ زیرا تولیدکنندگان استخدام را افزایش دادند و بر پایه‌های قوی اقتصاد علی‌رغم کاهش تولید در سه ماهه اول تاکید کردند. در حالی که طلا در مواقع بحران‌های سیاسی و اقتصادی به عنوان یک ذخیره امن ارزش در نظر گرفته می‌شود، اما نسبت به افزایش نرخ‌های بهره کوتاه‌مدت ایالات‌ متحده و بازده اوراق قرضه که هزینه فرصت نگهداری شمش را افزایش می‌دهد، بسیار حساس است.

بر اساس گزارش رویترز، بازارهای آسیایی روز دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، شروعی متزلزل داشتند؛ زیرا معاملات آتی سهام ایالات ‌متحده به دلیل نگرانی‌های مربوط به نرخ کاهش یافت، در حالی که تشدید قرنطینه در شانگهای، نگرانی‌ها را در مورد رشد اقتصاد جهانی و رکود احتمالی برانگیخت. در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۵ درصد کاهش به ۲۲ دلار و ۲۳ سنت رسید. پلاتین با ۱.۶ درصد کاهش به ۹۴۸ دلار و پالادیم با ۰.۴ درصد کاهش، دو هزار و ۳۸ دلار و ۵۸ سنت را ثبت کرد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.