پنج شنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۳ Thursday, 18 April , 2024 ساعت ×
ورود ۲۶۰۰ واحد صنعتی جدید به چرخه تولید
04 مهر 1400 - 14:52
شناسه : 18310
معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت با مرور وضعیت شاخص‌های صنعتی در پنج ماه ابتدایی امسال، گفت: در این مدت با بهره‌برداری از واحدهای صنعتی بیش از ۶۴ هزار اشتغال صنعتی ایجاد شده که در هم‌سنجی با سال گذشته نزدیک به ۲۶ درصد رشد داشته است.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مهدی صادقی‌نیارکی معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: تا ابتدای شهریورماه امسال با صدور پروانه‌های بهره‌برداری، بیش از دو هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی به چرخه تولید اضافه شد که با رشد حدود ۴ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته همراه بوده است.

وی از رشد ۱۷۳ درصدی سرمایه‌گذاری واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری خبر داد و افزود: طبق گزارش معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، واحدهای تولیدی به بهره‌برداری رسیده از ابتدای امسال تا ابتدای شهریور ماه بیش از ۱۰۷ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صنعتی انجام داده‌اند که بخشی از آن مربوط به طرح‌های توسعه‌ای بوده است.

پمعاون امور صنایع وزارت صنعت در پایان با اشاره به وضعیت تولید محصولات منتخب صنعتی، خاطرنشان کرد: وضعیت تولید ۲۴ محصول منتخب صنعتی به‌طور مستمر بررسی می‌شود و هر ماه روند تولید این محصولات مورد واکاوی قرار می‌گیرد. لذا در پنج ماه نخست امسال از بین ۲۴ محصول منتخب صنعتی، تولید ۱۱محصول از رشد مناسبی برخوردار بوده است که روند تولید کامیون، کامیونت و کشنده با رشد حدود ۶۰ درصدی و ماشین لباس‌شویی و روغن ساخته شده نباتی با رشد ۳۷ درصدی در صدر این محصولات قرار دارد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.