شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳ Saturday, 15 June , 2024 ساعت ×
ورود ۴۵ دستگاه به مجتمع سنگ‌آهن سنگان
12 دی 1400 - 12:20
شناسه : 22534
استاندار خراسان رضوی گفت: میزان فعالیت‌های معدنی مجتمع معدنی سنگان، با ورود ۴۰ دستگاه کامیون ۶۵ تنی تراک و پنج دستگاه بیل مکانیکی پرقدرت، از ۴.۵ میلیون تن در ماه به ۶.۵ میلیون تن افزایش پیدا کرد.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی در آیین بهره‌برداری از تجهیزات مجتمع سنگان، اظهار داشت: باید با رفع موانع و مشکلات سرمایه‌گذاران، زمینه افزایش حضور آن‌ها در منطقه فراهم شود. لذا همه مسئولان و دست‌اندرکاران مربوطه باید در این ارتباط تلاش کنند.

رشد ۶۷ درصدی سنگان با ورود ماشین‌آلات جدید

حسن جعفری مدیرعامل مجتمع سنگان خواف نیز در مراسم، گفت: با ورود این ماشین‌آلات به مجتمع سنگ‌آهن سنگان، میزان فعالیت‌های معدنی به ۶٫۵ میلیون و ظرفیت استخراج سنگ‌آهن با ۶۷ درصد افزایش به ۳.۲ میلیون تن در ماه می‌رسد و بدین ترتیب روند تامین خوراک کارخانه‌های تولید کنسانتره و گندله‌سازی شتاب می‌گیرد.

وی افزایش کمی و کیفی میزان استخراج سنگ‌آهن و باطله‌برداری، تجهیز کامل ماشین‌آلات و تضمین تامین خوراک کارخانه‌های کنسانتره و گندله در منطقه را از جمله اهداف تامین ماشین‌آلات و تجهیزات مجتمع سنگ‌آهن سنگان خواف ذکر کرد.

گفتنی است، مجتمع سنگ‌آهن سنگان خواف به عنوان یکی از ۱۰ معدن بزرگ سنگ‌آهن در جهان، تامین‌کننده خوراک اولیه برای تولید ۱۷.۵ میلیون تن کنسانتره، ۱۵ میلیون تن گندله و پنج میلیون تن سنگ‌آهن در ایران است. مجموعه کانسارهای سنگان با دارا بودن۳۰ درصد ذخایر سنگ‌آهن کشور، گستره‌ای به طول ۲۲ کیلومتر و عرض ۱۰ کیلومتر دارد. این مجموعه در ۳۰۰ کیلومتری جنوب شرقی مشهد، ۴۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر خواف و ۱۸ کیلومتری شمال شرقی سنگان در جنوب شرقی خراسان رضوی و نزدیک مرز افغانستان واقع شده است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.