سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Tuesday, 23 April , 2024 ساعت ×
وزیر کشور از غرفه میدکو در نمایشگاه محیط زیست بازدید کرد
11 اسفند 1400 - 8:41
شناسه : 25221
وزیر کشور روز سه‌شنبه دهم اسفندماه 1400 با حضور در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط‌زیست از غرفه شرکت مادر تخصصی (هلدینگ) توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) بازدید کرد و در جریان آخرین دستاوردهای زیست‌محیطی این شرکت و اقدامات انجام شده در راستای دست‌یابی به توسعه پایدار و فراگیر قرار گرفت.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی میدکو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، فناوری بایو تانک لیچینگ در استخراج مس، اجرای طرح فاضلاب شهری کرمان و زرند توسط میدکو و اجرای پروژه CDQ این شرکت در شهرستان زرند از جمله مواردی بود که در بازدید از غرفه شرکت مادر تخصصی (هلدینگ) توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه به وزیر کشور ارائه شد.

همچنین CDQ پروژه زیست محیطی است که برای اولین بار در کشور در راستای رسیدن به اهدافی چون کاهش میزان مصرف آب، کاهش انتشار گازهای ناشی از فرایند تولید کک، بازیابی انرژی حرارتی موجود در کک داغ و تولید انرژی الکتریکی، تولید ۱۴ مگاوات بر ساعت برق و بهبود کیفیت محصول (کاهش رطوبت و …) اجرا شده است. فناوری بایو تانک لیچینگ نیز یک فرایند نوین در استخراج مس است که برای اولین بار در جهان، در مقیاس صنعتی در ایران توسط شرکت بابک مس ایرانیان (زیرمجموعه میدکو) اجرایی شده و می‌تواند آلایندگی مصرف انرژی استخراج مس را به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش دهد.

گفتنی است، نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست از هفتم تا دهم اسفندماه در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران و با حضور برخی از فعالان حوزه صنعت به منظور ارائه آخرین دستاوردهای محیط زیستی صنعت و تسهیل ارتباط صنایع مختلف با یکدیگر برگزار شد؛ شرکت مادر تخصصی (هلدینگ) توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) نیز در این نمایشگاه حضوری فعال داشت.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.