شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳ Saturday, 15 June , 2024 ساعت ×
ومعادن، بزرگ‌ترین هلدینگ حوزه معدن بازار سرمایه
24 آبان 1400 - 11:17
شناسه : 20511
مدیرعامل هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات مطرح کرد؛ شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات بزرگ‌ترین هلدینگ تخصصی در حوزه معدن و صنایع معدنی بازار سرمایه و یکی از پنج شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری بورس است که طی سال‌های اخیر اقدامات زیربنایی متعددی در راستای توسعه صنعت کشور انجام داده است.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، امیرحسین نادری مدیرعامل هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، رسالت اصلی این شرکت را ایجاد ارزش افزوده در حوزه معدن و صنایع معدنی دانست و اظهار داشت: این مجموعه همواره تلاش دارد تا در زنجیره فولاد و تولید سایر فلزات کشور موثر باشد و این رویکرد را در جهت ایجاد توسعه متوازن در سراسر کشور به ویژه ایجاد اشتغال و ثروت آفرینی در مناطق کم‌تر توسعه یافته پیش گرفته‌ایم؛ به همین جهت است که شرکت علاوه بر در نظر گرفتن منافع بیشتر برای سهامداران، همواره با نگاهی فراشرکتی در جهت توسعه پایدار در سطح ملی گام برمی‌دارد.

وی افزود: با توجه به پتانسیل گروه و توان تخصصی این مجموعه، «ومعادن» طی دوران فعالیت خود کوشیده است چالش‌ها و مسائل زنجیره تولید را شناسایی و در حد توان خود برای حل این مسائل برنامه‌ریزی کرده و اقدام مناسب و به موقع انجام دهد و با آینده نگری، در جهت بهبود زیرساخت‌های صنعت حرکت کند و این اقدامات را صرفا به زنجیره فولاد محدود نکرده‌است؛ بلکه در نظر دارد به سایر حوزه‌های فلزی همچون عناصر نادر خاکی، پلی متال ها و سایر عناصر معدنی مهم وارد شود.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، گفت: از جمله اقدامات گروه می‌توان به پروژه‌های بزرگ در زمینه تامین آب صنعت، تولید انرژی، فعالیت در حوزه اکتشاف، حمل و نقل مواد معدنی و ارتباط با مراکز دانش‌بنیان و دانشگاه‌ها در مسیر ارتقا فناوری در حوزه معدن و صنایع معدنی اشاره کرد.

نادری بیان کرد: خوشبختانه در کشور هم به منابع ارزشمند و هم نیروهای متخصص زیادی دسترسی داریم؛ اما یکی از چالش‌ها که موجب کاهش سرعت انجام پروژه‌های بزرگ صنعت می‌شود، مسئله تامین مالی است.

وی با اشاره به تاسیس تجلی، اولین شرکت پروژه محور بورس، ادامه داد: در «ومعادن» این افتخار را داشته‌ایم که روش نوینی را در راستای حل این چالش در کشور مطرح و پایه‌گذاری کنیم و با بهره‌گیری از تیم مدیریتی متخصص، موفق شدیم با حمایت و اعتماد مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان‌های نظارتی همچون بورس، تمام مجوزهای لازم را برای فعالیت این شرکت در بازار سرمایه اخذ نماییم. امیدواریم با تلاش‌های انجام شده، مسیر برای آغاز فعالیت شرکت‌های پروژه محور دیگری در صنایع معدنی و سایر صنایع در بازار سرمایه هموار شود.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در پایان خاطرنشان کرد: رسالت اصلی «تجلی» هدایت سیل عظیم نقدینگی سرگردان موجود در جامعه به سمت تولید است. این روند علاوه بر حل مسئله تامین مالی پروژه‌ها و توسعه صنعت کشور، موجب مشارکت مستقیم سهامداران در اجرای طرح‌های بزرگ صنعتی شده و سودآوری قابل قبولی را برای آن‌ها به همراه خواهد داشت. ترکیب سهامداران «تجلی» و پروژه‌هایی که در دست اجرا دارد، این اطمینان را به سهامداران خواهد داد که این شرکت از پشتوانه‌ای قوی و برنامه‌ای منسجم برای ادامه مسیر برخوردار است.

لازم به ذکر است که ۵۱ درصد از سهام تجلی متعلق به «ومعادن»، ۱۷ درصد آن متعلق به «کگل» و ۱۷ درصد آن متعلق به «کچاد» است؛ ۱۵ درصد از سهام تجلی در تاریخ سه‌شنبه دو آذرماه ۱۴۰۰، در فرابورس به صورت عمومی پذیره‌نویسی می‌شود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.