پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳ Thursday, 18 July , 2024 ساعت ×
«ومعادن»، رتبه اول فروش در گروه سرمایه‌گذاری‌های مالی
03 بهمن 1401 - 21:54
شناسه : 33028
گروه سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات رتبه اول از نظر شاخص فروش (درآمد) در گروه سرمایه‌گذاری‌های مالی در بیست و پنجمین دوره رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران (IMI-100) را کسب کرد.
ارسال توسط : منبع : شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات
پ
پ

به گزارش فلزات نیوز، «ومعادن» با کسب درآمد قابل توجه ۱۳۵ هزار و ۵۴۹ میلیارد ریالی در سال ۱۴۰۰، موفق شد در رده نخست شرکت‌های برتر ایران از نظر میزان فروش و درآمد قرار گیرد.

از این رقم، ۱۲۱ هزار میلیارد ریال مربوط به درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری در سهام است و فقط حدود ۱۴ هزار میلیارد ریال آن از محل فروش سرمایه‌گذاری‌ها حاصل شده است. به عبارتی، عمده درآمدزایی این هلدینگ از طریق رشد و توسعه در شرکت‌های زیرمجموعه به دست آمده و عملکرد مطلوب مدیران شرکت‌ها در جهت رشد درآمدها و افزایش سودآوری، چنین نتیجه مثبت و قابل قبولی را رقم زده است.

استفاده از فرصت‌های موجود در بازار سرمایه و پیگیری مستمر در خصوص فروش سرمایه‌گذاری‌های کم‌بازده و بهبود پورتفو، تسهیل تامین مالی طرح و پروژه‌های شرکت‌های سرمایه‌پذیر و عوامل بسیاری دیگر، سبب شده است تا «ومعادن» به رتبه اول درآمد در گروه سرمایه‌گذاری‌های مالی دست یابد.

این شرکت سبدی از سهام شرکت‌های قدرتمند و بنیادی را تشکیل داده است و بیشترین سرمایه‌گذاری در صنعت استخراج کانه‌های فلزی انجام گرفته که در حال حاضر شرایط بهتری نسبت به سایر صنایع دارد و از آن به عنوان قطب اول اقتصاد کشور در آینده‌ای نزدیک یاد می‌شود؛ چرا‌که در برنامه‌های کشوری حرکت از نفت به سمت معدن پایه‌ریزی شده است و بهترین جایگزین نفت، بخش معدن تلقی می‌شود.

هر کدام از این شرکت‌ها که به نوعی پای «ومعادن» در آن‌ها باز شده است، طرح‌ها و پروژه‌های عظیمی ‌در دست اجرا دارند که برخی به بهره‌برداری رسیده و با راه‌اندازی سایر پروژه‌ها، درآمد بسیار بیشتری به این شرکت سرازیر خواهد شد. در واقع می‌توان گفت هلدینگ توسعه معادن و فلزات با مدیریت شرکت‌های برتر در حوزه معدن، سبد سهام قدرتمند، پربازده و کم‌ریسکی را تشکیل داده است که این پرتفوی، سودآوری و درآمدزایی بالایی را به همراه دارد.

لازم به ذکر است که برای اولین بار در سال ۱۳۷۷، رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران (IMI-100) تنها با شاخص فروش آغاز شد و اکنون در بیست و پنجمین دوره آن، ۳۳ شاخص مورد ارزیابی قرار گرفت.

رتبه‌‌بندی IMI-100 مشابه با رتبه‌‌بندی معتبر «Fortune 500»، شرکت‌های بزرگ و برتر ایران را بر اساس معیارهای گوناگون معرفی می‌کند. در ابتدا شرکت‌ها بر اساس شاخص میزان فروش (درآمد) رتبه‌بندی می‌شوند و پس از آن، بر اساس ۳۳ شاخص دیگر در مقام مقایسه قرار می‌گیرند.

همچنین، براساس ارزیابی از روند رشد شرکت‌های برتر طی چهار سال اخیر، از بین ۱۰۰ شرکت برتر به ۱۰ شرکت به عنوان «شرکت‌های پیشرو» تندیس اهدا می‌شود. از شرکت‌های برتر از نظر رشد سریع، شرکت‌های برتر صادرات‌گرا، شرکت‌های اول در گروه‌های صنعتی و شرکت‌های برتر در برخی شاخص‌ها تقدیر می‌شود.

همچنین این شرکت موفق به کسب رتبه ۴۵ در رتبه بندی صد شرکت برتر ایران از نظر میزان فروش (درآمد) شد.

نام جمعی از شرکت‌های سرمایه‌پذیر و زیرمجموعه هلدینگ «ومعادن» از جمله شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر، مجتمع فولاد خراسان، شرکت آهن و فولاد ارفع، شرکت کک طبس و.. در میان ۵۰۰ شرکت برتر بر اساس گزارش بیست و پنجمین دوره رتبه بندی شرکت‌های برتر ایران (IMI-100) می‌درخشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.