شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 20 April , 2024 ساعت ×
ومعادن در تلاش برای شکوفایی فولاد کردستان
27 تیر 1400 - 9:28
شناسه : 15200
جلسه سهامداران شرکت صنایع فولاد کردستان روز شنبه ۲۶ تیرماه به منظور نقل و انتقال سهام این شرکت و تغییر ترکیب سهامداران در محل سالن جلسات ایمیدرو تشکیل و مصوب شد شرکت‌های «توسعه و تجهیز معادن امداد» و «کیمیا معدن سپاهان» کلیه سهام خود از فولاد کردستان (به ترتیب ۲۰ و ۱۶ درصد) را به شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات منتقل کنند.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بدین ترتیب در ترکیب جدید سهامداری، ایمیدرو با ۴۴ درصد، شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با ۳۶ درصد و شرکت فولاد صبانور با ۲۰ درصد، سهامداران شرکت فولاد کردستان خواهند بود. لذا براساس تصمیمات صورت گرفته در این جلسه، جزئیات قیمت و شرایط انتقال، متعاقبا پس از تصویب هییت‌مدیره شرکت‌ها مورد توافق قرار خواهد گرفت.

به منظور اطمینان از تامین خوراک سنگ‌آهن شرکت صنایع فولاد کردستان؛ مقرر شد ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان در صدور مجوزهای بهره‌برداری معادن سنگ‌آهن و واحدهای فراوری استان از جمله کیمیا معادن و صبانور و … مساعدت لازم را معمول دارد.

همچنین، بر اساس توافق قبلی مقرر شد سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان نسبت به صدور پروانه اکتشاف محدوده‌های آهنی پهنه‌های قروه و واگذاری پروانه‌های اکتشاف، گواهی کشف بیجار و … به شرکت صنایع فولاد کردستان پیگیری و اقدام نماید.

حضور «ومعادن» نویدبخش فصلی نوین در کردستان

محمدرضا احمدی مدیرعامل شرکت صنایع فولاد کردستان، اظهار داشت: ورود قدرتمند شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات به ترکیب سهامداران فولاد کردستان اتفاقی مبارک و نویدبخش فصلی نوین در پیشبرد اهداف این مجموعه خواهد بود.

وی افزود: حضور این شرکت پویا و توانمند در کنار مجموعه ایمیدرو دغدغه تامین مالی و تامین خوراک مواد اولیه فولاد کردستان را برطرف نموده و تاخیرهای موجود را تا حد زیادی جبران خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت صنایع فولاد کردستان در ادامه این نشست، از همراهی و مساعدت مسئولان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، ایمیدرو، صبانور و سایر سهامداران برای پیشبرد اهداف شرکت تشکر و قدردانی کرد.

تولید ورق سیاه در کردستان در آینده نه چندان دور

امیرحسین نادری مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با اشاره به ذخایر غنی معدنی استان کردستان و پتانسیل‌های این منطقه محروم در ارزش آفرینی و تولید ثروت از طریق معدن و صنایع معدنی، گفت: بنا داریم با تجمیع پتانسیل‌های موجود و همکاری مسئولان امر به ویژه سازمان ایمیدرو و مسئولان استان و تجارب موفق، در جهت سرمایه‌گذاری که از گذشته در این منطقه داشته‌ایم، از یکسو برای سرمایه سهامداران خود ارزش افزوده قابل‌توجهی ایجاد کنیم و از سوی دیگر در توسعه صنعت، اشتغال آفرینی و محرومیت‌زدایی در منطقه کردستان سهم بیشتری داشته باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سابقه طرح احداث زنجیره فولاد در استان، مربوط به سال ۱۳۹۴ بوده است که در سفر استانی معاون رییس جمهور مقرر شد زنجیره فولاد با ظرفیت‌های ۲٫۵ میلیون تن کنسانتره سنگ‌آهن، ۲٫۵ میلیون تن گندله سنگ‌آهن، ۱٫۶ میلیون تن آهن‌اسفنجی و ۱٫۵ میلیون تن ذوب و ریخته‌گری به‌ منظور تولید ۱٫۵ تن ورق سیاه، نورد گرم فولادی در کردستان اجرایی و هزاران اشتغال‌زایی ایجاد شود.

شایان ذکر است که پس از مصوبات و انجام فرایند اولیه برای اجرای پروژه، وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت، دستور احداث ۲ واحد آهن‌اسفنجی با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن به‌ طور جداگانه در شهرستان‌های بیجار و قروه را صادر کرد، اما به دلایل متعدد، اجرای آن با محدودیت‌ها و موانعی مواجه بود که اکنون با تغییرات مهم صورت گرفته در ترکیب سهامداری و ورود شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات به عنوان یک شرکت مقتدر و پویا به این طرح در کنار شرکت زیرمجموعه خود یعنی فولاد صبانور با همراهی ایمیدرو به عنوان نهاد مهم حاکمیتی و اجرایی دولت در صنایع معدنی، مشکلات اجرایی آن برطرف شده و شاهد قریب الوقوع پیشبرد این طرح مهم فولادی در غرب کشور باشیم.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.