چهارشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۳ Wednesday, 17 April , 2024 ساعت ×
پایانی خوش برای بازار سرمایه
10 شهریور 1400 - 13:49
شناسه : 16973
براساس گزارش‌های منتشر شده، حرکت امروز بازار سرمایه برخلاف روزهای گذشته صعودی بود؛ به طوری که شاخص کل بورس نسبت به روز گذشته ۱.۶۴ درصد و شاخص کل فرابورس ۲.۴ درصد رشد کردند.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، شاخص کل بورس امروز با ۲۴ هزار و ۵۳۶ واحد افزایش مجدد به کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد بازگشت و رقم یک میلیون و ۵۲۰ هزار واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز با هشت هزار و ۴۸۲ واحد افزایش به رقم ۴۵۵ هزار و ۳۷۵ واحد رسید. همچنین معامله‌گران این بازار ۹۶۳ هزار معامله به ارزش ۹۷ هزار و ۹۹۰ میلیارد ریال انجام دادند.

از میان نمادهای بورسی ۳۴۸ نماد مثبت و ۴۷ نماد منفی بودند. در این راستا صنایع پتروشیمی خلیج فارس، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، پتروشیمی پارس، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، معدنی و صنعتی چادرملو و پتروشیمی نوری نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را بر روی بورس گذاشتند.

در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس ایران با ۴۴۸ واحد افزایش به کانال ۲۲ هزار واحد بازگشت و رقم ۲۲ هزار و ۴۰۹ واحد را ثبت کرد. در این بازار ۵۳۰ هزار معامله به ارزش ۱۵۳ هزار و ۴۰۸ میلیارد ریال انجام ‌شد.

از میان نمادهای فرابورسی نیز ۲۰۱  نماد مثبت و ۵۴ نماد منفی بودند. شرکت‌های پلمیر آریاساسول، بیمه پاسارگاد، پتروشیمی زاگرس، فولاد هرمزگان جنوب، سرمایه‌گذاری سبا تامین، فرابورس ایران و سنگ‌آهن گهرزمین نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را بر روی فرابورس داشتند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.