یکشنبه, ۲۰ خرداد , ۱۴۰۳ Sunday, 9 June , 2024 ساعت ×
پذیرش شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در فرابورس
12 بهمن 1399 - 13:44
شناسه : 6073
پذیرش شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در فرابورس ایران در تاریخ ۱۴ دی ماه ۹۹ تایید شد. بر همین اساس این شرکت در صف عرضه اولیه فرابورس قرار گرفت.
ارسال توسط : منبع : بورس 24
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مرتضی علی اکبری مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در رابطه با زمان عرضه سهام شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات گفت: از ماه‌های گذشته اقدامات لازم درخصوص عرضه سهام این شرکت صورت گرفته است. براین باور هستیم که پذیرش اینگونه شرکت‌ها به نفع بازار و کشور خواهد بود و اینگونه موارد باید مصوب شود. اخیرا این شرکت به صورت سهامی عام ایجاد شده و پروژه‌هایی به آن منتقل شده است.

علی‌اکبری در ادامه تصریح کرد: شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در شرکت فرابورس مورد پذیرش قرار گرفته است. نامه‌ای به ما ارسال شد مبنی بر اینکه در فرابورس پذیرش شده‌ایم. یکسری اسناد و مدارک نیز نیاز است که در حال تهیه آن‌ها هستیم. از سویی افزایش سرمایه تا ۶ هزار میلیارد تومان شرکت در جریان است. همچنین گزارش حسابرس و بازرس تهیه شده، و تصمیم داریم میزان قابل توجهی از سهام را نیز در بازار با قیمت ۱۰۰ تومان عرضه کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که چه زمانی پذیره‌نویسی خواهد شد، اظهار داشت: زمان پذیره‌نویسی بستگی به فرآیند اداری سازمان بورس نیز دارد. پس از اخذ مجوز افزایش سرمایه و عرضه از طریق سلب حق تقدم عرضه در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام خواهیم داد. اما قطعا باید قبل از پایان سال جاری این عرضه صورت گیرد.

مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات اضافه کرد: تجلی توسعه نخستین شرکتی است که به‌عنوان مجموعه‌ای پروژه محور و همچنین یک ابزار جدید در بازار سرمایه معرفی شده که بتواند از طریق جمع‌آوری پول از سوی مردم، به‌طور مستقیم وارد مسیر تولید شود و در این زمینه سرمایه‌گذاری کند.

شروط فرابورس برای تجلی توسعه معادن و فلزات قبل از آغاز معاملات

گفتنی است درخواست پذیرش سهام شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در فرابورس ایران، در جلسه‌ای که ۱۴ دی ماه با حضور هیات پذیرش فرابورس برگزار شد، مورد قبول واقع شد و با پذیرش این شرکت در بازار دوم نیز موافقت شد اما فرابورس ایران شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات را ملزم کرد تا قبل از درج نام این شرکت در فهرست نرخ‌های فرابورس و آغاز معاملات، اقداماتی را انجام دهد. این اقدامات به شرح زیر است:

۱) شرکت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به‌عنوان ناشر فرابورسی و حسب مورد نهاد مالی ثبت گردد.

۲) قبل از درج شرکت در فهرست نرخ‌های فرابورس ایران، پذیره نویسی افزایش سرمایه ناشی از سلب حق تقدم از مبلغ ۱۰ میلیارد ریال به مبلغ ۶۰،۰۰۰ میلیارد ریال با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار انجام شود.

۳) با توجه به لزوم تکمیل اطلاعات و ذکر جزییات، موارد ذیل در امیدنامه نهایی شرکت تشریح گردد: خلاصه‌ای از سوابق کاری و فعالیت‌های اعضای هیات مدیره دلایل تحصیل ۳۲% سهام شرکت مدیریت بین‌الملل جاده ریل دریا  آخرین وضعیت انتقال مالکیت پروژه صبا غرب خاورمیانه آخرین وضعیت دعاوی پیمانکاران پروژه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی شرق فولاد خراسان.

همچنین مقرر شد موضوع تفاوت این نوع شرکت‌ها (شرکت پروژه) با شرکت‌های در حال بهره‌برداری از حیث تقسیم سود در دوران تکمیل پروژه‌ها به نحو مطلوب در امیدنامه افشا شود.

۴) مدارک و مستندات ذیل به فرابورس ایران ارائه شود. مطالعات امکان سنجی پروژه‌های سرمایه‌گذاری در شرکت‌های صبا امید غرب خاورمیانه، تهیه و تولید مواد معدنی شرق فولاد خراسان، آهن و فولاد سرمد ابرکوه و مدیریت بین‌المللی همراه جاده ریل دریا قراردادهای منعقده با شرکت صبانور و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) قرارداد متعهد پذیره‌نویسی.

۵) اقدامات لازم به منظور اخذ مجوز انتشار اوراق اختیار فروش صورت پذیرد و پیش از گشایش نماد معاملاتی در بازار دوم اطلاع‌رسانی لازم در این زمینه انجام شود.

۶) تعهد قبول و جبران هرگونه کسری ذخیره از بابت مالیات، بیمه و سایر بدهی‌های افشا نشده احتمالی مربوط به سنوات قبل از عرضه اولیه سهام از سهامدار عمده اخذ شود.

۷) تاییدیه حسابرس در خصوص کفایت سیستم‌های کنترل داخلی شرکت به طوری که متضمن حفظ و رعایت حقوق و منافع سهامداران به صورت یکسان باشد ارائه شود.

۸) تاییدیه حسابرس مبنی بر بهره‌مندی شرکت از سیستم اطلاعات حسابداری (ازجمله حسابداری مالی و حسابداری بهای تمام شده) مطلوب و مناسب با حجم فعالیت شرکت ارائه شود.

۹) پیش از عرضه سهام، آخرین اطلاعات مالی شرکت مطابق با دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات سازمان بورس و اوراق بهادار منتشر شود.

۱۰) تعهد اختصاص ۵ درصد از سهام شرکت به بازارگردان، از سهامدار عمده اخذ و قرارداد مربوطه به فرابورس ارائه شود.

۱۱) پیش از عرضه سهام، قرارداد بازارگردانی مطابق با فرمت قرارداد فرابورس ایران ( به طوری که منافع سهامداران خرد تامین شود) ارائه شود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.