شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳ Saturday, 15 June , 2024 ساعت ×
پرداخت دو هزار میلیارد تومانی راه‌آهن به سرمایه‌گذاران صنعت ریلی
17 مرداد 1402 - 15:55
شناسه : 35423
در جلسه‌ای با حضور ۱۶ شرکت سرمایه‌گذار صنعت ریلی، تفاهم‌نامه استفاده ماده ۱۲ کاهش در مصرف سوخت میان مدیران عامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی و شرکت چندوجهی فولاد لجستیک امضا شد.
ارسال توسط : منبع : شرکت چند وجهی فولاد لجستیک
پ
پ

به گزارش «فلزات‌نیوز»، در نشست جواد صادقی مجد، مدیرعامل شرکت فولاد لجستیک با سید میعاد صالحی، مدیرکل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، راه‌حل‌‌‌‌‌‌‌‍‍‍‍‌هایی برای بهبود کارایی سیستم‌های حمل‌و‌نقل راه‌آهن مورد بحث قرار گرفت و ایده‌ها و پیشنهادات جدیدی برای بهینه‌سازی مصرف سوخت و انرژی در حوزه راه‌آهن مطرح شد.

با توجه به افزایش قابل توجه تعداد قطار‌های حمل‌و‌نقل کالا در کشور، بهینه‌سازی مصرف سوخت و انرژی در حوزه راه‌آهن، با اجرای این طرح بهینه‌سازی، علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف سوخت و انرژی، هزینه‌های حمل‌و‌نقل کالا نیز کاهش خواهد یافت؛ همچنین، تاثیرات مثبت زیست‌محیطی نیز به دست خواهد آمد.

از سوی دیگر، با استفاده از تجربیات و دانش فنی شرکت چندوجهی فولاد لجستیک، مصرف سوخت و انرژی در قطار‌های حمل‌و‌نقل کالا بهبود چشمگیری خواهد داشت.

شایان ذکر است سید میعاد صالحی، مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی در این جلسه خبر از امضای الحاقیه قرارداد ماده ۱۲ فی‌مابین راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و ۱۶ شرکت سرمایه‌گذار صنعت ریلی داد.

به گفته وی، پس از امضای اولین سری الحاقیه قرارداد سرمایه‌گذاران ریلی بر اساس شیوه‌نامه جدید، عایدی حدود دو هزار میلیارد تومانی برای این ۱۶ سرمایه‌گذار خواهد داشت که در نتیجه آن، سرمایه‌گذاری در پروژه‌های ریلی با ریسک پایین و بسیار پر بازده خواهد بود.

صالحی ابراز امیدواری کرد که با افزایش جذابیت، به زودی شاهد جهش سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این حوزه راهبردی، افزایش تولید در این بخش و رونق قابل توجه در حمل‌و‌نقل ریلی کشور باشیم.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.