جمعه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۲ Friday, 8 December , 2023 ساعت ×
پرداخت ۱۴۸۳ میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنعت و معدن
13 آذر 1400 - 10:12
شناسه : 21281
براساس گزارش‌های منتشر شده، تسهیلات پرداختی بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری به بخش صنعت و معدن، از ابتدای امسال تا پایان مهرماه رشد ۶۷.۲ درصدی داشته است.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بررسی‌ها از آمارهای منتشر شده وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان مهرماه در مجموع حدود یک هزار و ۴۸۳ میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری به بخش‌های مختلف اقتصادی کشور پرداخت شد. لذا مجموع تسهیلات پرداختی تا پایان مهرماه امسال در هم‌سنجی با سال گذشته رشد ۶۴.۸ درصدی داشته است.

در این میان بخش خدمات با دریافت ۶۴۱.۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات و سهم ۴۳.۲ درصدی، بیشترین سهم را داشت و پس از آن بخش صنعت و معدن با ۴۳۹.۷ هزار میلیارد تومان (سهم ۲۹.۷ درصدی) و بازرگانی با ۲۲۳.۲ هزار میلیارد تومان (سهم ۱۵.۱ درصدی) در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

براساس این گزارش، در هفت ماهه امسال بخش کشاورزی ۱۰۳ هزار میلیارد تومان (سهم ۶.۹ درصدی)، مسکن و ساختمان ۷۵ هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان (سهم ۵.۱ درصدی) و سایر بخش‌ها (متفرقه) ۲۷۵ میلیارد تومان (سهم ۰٫۰۲ درصدی) تسهیلات از بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری دریافت کردند.

گفتنی است، تسهیلات پرداختی بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری در بخش صنعت و معدن با رشد ۶۷.۲ درصدی، کشاورزی با رشد ۶۶.۶ درصدی، مسکن و ساختمان با رشد ۵۸ درصدی و بازرگانی با رشد ۳۰.۱ درصدی همراه بود. در این میان، بیشترین میزان رشد در بخش خدمات با ۸۰.۶ درصد و کمترین میزان رشد با منفی ۴۱.۳ درصد در سایر بخش‌ها (متفرقه) به ثبت رسید.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.