یکشنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۳ Sunday, 16 June , 2024 ساعت ×
پرواز قیمت ها در بازار فولاد ادامه دارد
24 آذر 1399 - 9:11
شناسه : 3299
بیلت داخلی چین با ۲۰ یوان افزایش ۳۶۶۰ یوان در تن معادل ۴۹۴ دلار درب کارخانه رسید بنابراین متقاضی خرید برای بیلت وارداتی بیش از ۵۳۰ تا ۵۴۰ دلار CFR نبود.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از کیوان جعفری طهرانی، بیلت داخلی چین با ۲۰ یوان افزایش ۳۶۶۰ یوان در تن معادل ۴۹۴ دلار درب کارخانه رسید بنابراین متقاضی خرید برای بیلت وارداتی بیش از ۵۳۰ تا ۵۴۰ دلار CFR نبود.
البته مفتول صادراتی چین با ۱۱ دلار افزایش ۶۰۰ تا ۶۰۵ دلار فوب اعلام می شود. اگر چه در برخی بازار های آسیایی مانند فیلیپین قیمت و تقاضا میلگرد بالا بود بنابراین بیلت را با نرخ های بالاتر وارد کردند.
روسیه یک محموله بیلت را ۵۵۵ دلار CFR تحویل فوریه به فیلیپین فروخت. بیلت CIS نیز در آخرین ارزیابی روز جمعه ۵۲۰ دلار فوب بود لکن مذاکراتی در ۵۴۰ تا ۵۵۰ فوب در شرف انجام است.
تقاضا در ترکیه برای بیلت وارداتی بالاست. افزایش قیمت قراضه وارداتی به ۴۲۰ دلار CFR، نرخ بیلت تولید داخلی ترکیه را به ۵۸۰ دلار درب کارخانه افزایش داده است و ترکیه بیلت صادراتی خود را ۵۷۰ دلار فوب پیشنهاد می دهد.
مفتول ترکیه ۶۵۰ دلار درب کارخانه اعلام می شود.
تونس نیز به مذاکرات بازگشته و بیلت را ۵۶۵ دلار CFR درخواست داده است. مراکش بیلت اروپایی را در ۵۵۰ دلار CFR خریداری نمود.
ترکیه یک محموله بیلت را به قیمت ۵۴۵ دلار CFR شمال ترکیه از CIS خریداری کرد و ترکیه بیشتر علاقه‌مند به واردات بیلت با گرید مفتول است زیرا قیمت میلگرد با افزایش کمتری مواجه بوده است.
قیمت اسلب نیز با توجه به افزایش قیمت ورق و محدودیت های عرضه افزایش داشت. آخرین ارزیابی اسلب ۵۸۵ دلار فوب دریای سیاه بود هر چند مذاکراتی برای نرخ های بالاتر از ۶۰۰ دلار در حال انجام است.
ورق کلاف گرم ترکیه ۷۲۰ تا ۷۳۰ دلار درب کارخانه اعلام می شود و اسلب از اوکراین ۶۰۰ دلار CFR خریداری می شود. شرق آسیا نیز واردات اسلب را تا ۶۲۵ دلار CFR انجام دادند. هر چند ورق HRC چین در ۶۴۰ تا ۶۴۵ دلار فوب پیشنهاد می شود که البته به فروش نرسید و اختلاف کمی با نرخ های وارداتی اسلب دارد. اما فعالان بازار انتظار دارند روند قیمت اسلب در آسیا و CIS نیز به قیمت های امریکای لاتین خواهد رسید.
 برزیل اسلب را ۶۵۰ دلار فوب تحویل فوریه برای آمریکا صادر می کند و نرخ های جدید ۶۷۰ دلار شنیده می شود. با توجه به افزایش قیمت های وارداتی اسلب ایتالیا نیز قیمت ورق را افزایش می دهد و خریداران با هدف ذخیره سازی و انتظار بیشتر قیمت ها بعد از تعطیلات سال نو خرید می کنند. ورق plate ایتالیا ۵۸۰ یورو درب کارخانه اعلام می شود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.