دوشنبه, ۷ فروردین , ۱۴۰۲ Monday, 27 March , 2023 ساعت ×
پروژه‌های اکتشافی جدید «ومعادن» کلید می‌خورد
22 خرداد 1401 - 20:02
شناسه : 28934
مشارکت در دو محدوده اکتشافی پتانسیل‌دار استان‌های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان، از طریق بازوی معدنی و اجرایی به نام شرکت «یاقوت توسعه معادن و فلزات» آغاز شد.
ارسال توسط : منبع : روابط‌عمومی ومعادن
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، در راستای راهبرد شرکت سرمایه‌گذاری معادن و فلزات برای ایجاد پروژه‌های جدید معدنی، مشارکت در دو محدوده اکتشافی پتانسیل‌دار استان‌های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان، از طریق بازوی معدنی و اجرایی به نام شرکت «یاقوت توسعه معادن و فلزات» به طور رسمی آغاز شد.

این محدوده‌های اکتشافی، پروانه اکتشاف در مجموع به وسعت بیش از ۵۰ کیلومتر مربع و پتانسیل پلی‌متال را شامل می‌شود. قرارداد این پروژه‌ها به امضا رسیده و مطالعات اولیه آن‌ها نیز آغاز شد که عملیات اجرایی و اکتشافی پروژه‌ها نیز به زودی شروع خواهد شد.

در شرایطی که واگذاری محدوده‌های اکتشافی با مشکلات متعدد قانونی و اجرایی مواجه است، شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، توانسته با تعامل سازنده با بخش خصوصی اقدامات جدی و مناسبی برای مشارکت به انجام رساند که علاوه بر ورود پرقدرت شرکت به بخش اکتشاف‌ محدوده‌های پتانسیل‌دار، به فعال‌سازی محدوده‌های غیر فعال به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته نیز کمکی مهم خواهد شد که این امر یکی از نیازها و سیاست‌های کلان بخش معدنی کشور است. این اقدامات با ایجاد شرکت جدید یاقوت توسعه معادن و فلزات، نویدبخش حضور فعال و موثر برای تعریف و ایجاد پروژه‌های جدید معدنی خواهد بود.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.