پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳ Thursday, 18 July , 2024 ساعت ×
پیشتازی «فخوز» در بومی‌سازی قطعات و تجهیزات فولادی
24 بهمن 1401 - 16:50
شناسه : 33426
مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: حمایت از ایده‌های نوآورانه، ایجاد فرصت برای سازندگان داخلی و تامین پایدار نیازمندی‌ها، مواردی است که فولاد خوزستان در سیاست‌گذاری مقوله‌ بومی‌سازی دنبال می‌کند.
ارسال توسط : منبع : شرکت فولاد خوزستان
پ
پ

به گزارش فلزات نیوز، امین ابراهیمی از برگزاری آیین رونمایی یک هزار و ۵۶۰ قطعه بومی‌سازی گروه فولاد خوزستان در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ و دستگاه اندازه‌گیری میزان آهن کل و فلزی در آهن اسفنجی که برای اولین بار در جهان به دست متخصصان فولاد خوزستان ساخته شده است، خبر داد و گفت: سومین نمایشگاه تخصصی بومی‌سازی قطعات، تجهیزات و مواد مصرفی صنعت فولاد از روز سه‌شنبه ۲۵ بهمن ماه ۱۴۰۱ به مدت چهار روز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی خوزستان و با حضور تولیدکنندگان، تامین‌کنندگان، شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی برگزار می‌شود.

وی، شناسایی تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان به همراه استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و نخبگان را مهم‌ترین اهداف نمایشگاه دانست و افزود: توسعه زیرساخت‌ها و هوشمندسازی، خودکفایی در زمینه طراحی و ساخت خطوط تولید با هدف افزایش بهره‌وری، کاهش ارزبری و اشتغال‌زایی دیگر اهداف پرداختن به بومی‌سازی است. شرکت فولاد خوزستان همواره در ایجاد بستر برای شرکت‌هایی که توانایی طراحی و ساخت قطعات مورد نیاز صنعت فولاد را دارند، پیشرو بوده است. نتیجه این اعتماد، بومی‌سازی ۲۵ هزار قطعه طی بیست سال گذشته و یک هزار و ۵۶۰ قطعه طی سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ در مجموعه فولاد خوزستان است.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان برپایی نمایشگاه را فرصت مناسبی برای شناسایی و ارائه توانمندی‌های تولیدکنندگان داخلی دانست و اظهار داشت: در شرايطی که تحریم‌ها باعث بروز مشکلات مختلفی در تامین قطعات‌ و تجهیزات مورد نیاز صنعت شده است، استفاده از ظرفیت‌های داخلی در ساخت قطعات، تجهیزات، ماشین‌آلات و مواد اولیه، ضرورتی انکارناپذیر است. بومی‌سازی علاوه بر اشتغال‌زایی و تکيه بر توان داخلی، افزایش بهره‌وری و سودآوری بنگاه‌های اقتصادی با کاهش هزینه‌های تمام شده را به دنبال دارد. نمایشگاه بومی‌سازی فرصتی برای به اشتراک‌گذاری دانش و تجربیات فعالان حوزه صنعت فولاد است. حمایت از ایده‌های نوآورانه، ایجاد فرصت برای سازندگان داخلی و تامین پایدار نیازمندی‌ها، مواردی است که فولاد خوزستان در سیاست‌گذاری مقوله‌ بومی‌سازی دنبال می‌کند.

ابراهیمی در پایان از رونمایی دستگاه اندازه‌گیری میزان آهن کل و فلزی در آهن اسفنجی و یک هزار و ۵۶۰ قطعه‌ بومی‌سازی شده گروه فولاد خوزستان در حاشیه این نمایشگاه خبر داد و گفت: دستگاه اندازه‌گیری میزان آهن کل و فلزی در آهن اسفنجی برای اولین بار در جهان به دست متخصصان فولاد خوزستان ساخته شده است. در کنار رونمایی از این دستگاه، یک هزار و ۵۶۰ قطعه‌ مورد نیاز صنعت فولاد که در دو سال اخیر در گروه فولاد خوزستان ساخته شده‌اند، در مراسم افتتاحیه نمایشگاه رونمایی خواهند شد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.