دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024 ساعت ×
پیشتازی «هرمز» در ایفای مسئولیت‌های اجتماعی
19 بهمن 1401 - 12:59
شناسه : 33359
مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان مطرح کرد: مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان، هم‌دلی و هماهنگی میان اعضای هیئت مدیره شرکت را یکی از رموز موفقیت شرکت به‌ویژه در بحث توجه به مسئولیت‌های اجتماعی دانست.
ارسال توسط : منبع : شرکت فولاد هرمزگان
پ
پ

به گزارش فلزات نیوز، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان، هم‌دلی و هماهنگی میان اعضای هیئت مدیره شرکت را یکی از رموز موفقیت شرکت به‌ویژه در بحث توجه به مسئولیت‌های اجتماعی دانست و گفت: فولاد هرمزگان در سال‌های اخیر در تمام عرصه‌های مسئولیت‌های اجتماعی، پیشرو و پیشگام صنایع بوده است.

بر اساس این گزارش، مدرسه ۱۲ کلاسه فولاد هرمزگان در شهرک پیامبر اعظم (ص) با حضور مهدی دوستی، استاندار هرمزگان، عطاالله معروفخانی، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان، محسن تابش و محمدرضا بنائیان، اعضای هیئت مدیره شرکت فولاد هرمزگان، محمد مرودی، فرماندار بندرعباس و محمد قویدل، مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان در راستای مسئولیت‌های اجتماعی شرکت کلنگ‌زنی شد.

در این مراسم، مهدی دوستی با تشکر از دست‌اندرکاران احداث مدرسه ۱۲ کلاسه به‌ویژه مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان، بیان کرد: شرکت فولاد هرمزگان و مجموعه مدیریت این شرکت، یکی از بنگاه‌‌های مسئولیت‌پذیر اجتماعی در استان هرمزگان است.

وی افزود: در بحث مسئولیت‌های اجتماعی نمی‌توان یک بنگاه یا شرکت را ملزم به انجام فعالیت کرد بلکه مسئولان استانی باید نیاز خود را برای بنگاه‌ها مطرح کنند تا خود بنگاه‌ها در این زمینه مسئول و پیشگام شوند. خوشبختانه بسیاری از صنایع استان هرمزگان به‌ویژه شرکت فولاد هرمزگان پس از اینکه نیازها را مطرح می‌کنیم، به سرعت پای کار می‌آیند و به عمران و آبادانی استان کمک می‌کنند. در حال حاضر برخی از مناطق استان هرمزگان از نظر فضای آموزشی دچار کمبود هستند زیرا با تراکم بالای جمعیتی و تعداد زیاد دانش‌آموز مواجه هستیم. از این رو باید زیرساخت‌های آموزشی برای این افراد فراهم شود.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: اخیرا بسیاری از هنرستان‌های تخصصی تجهیز و در یک ماه اخیر حدود پنج میلیارد تومان تجهیزات جدید برای دو هنرستان پالایشگاه و فولاد خریداری شده است. اگر به دنبال توسعه پایدار هستیم، باید آموزش توسعه یابد. در همین حال باید توسعه را در دستور کار قرار داد و افراد توسعه‌گرا و دارای مهارت را در مدارس تربیت کرد. در این رابطه باید تحولی در نظام آموزشی رخ دهد و مدارس نیز نگاه خود را به مقوله تربیت دانش‌آموزان از درس‌‌محور به مهارت‌محور تغییر دهند تا در آینده بتوانیم شاهد تحول و توسعه در سطح کشور باشیم.

دوستی در پایان از مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و مسئولان شرکت فولاد هرمزگان به دلیل اهتمام و توجه به مسئولیت‌های اجتماعی به‌ویژه در حوزه آموزش‌وپرورش تشکر و ابراز امیدواری کرد استانداری هرمزگان با کمک شرکت فولاد هرمزگان بتوانند استان و کشور را به جایگاه واقعی و در جایگاه درخور برسانند و افراد توسعه‌گرا را برای آینده کشور تربیت کنند.

همچنین عطالله معروفخانی با تقدیر از تلاش‌های استاندار هرمزگان در زمینه توسعه استان و حل چالش‌های بنگاه‌های صنعتی، عنوان کرد: احداث مدرسه ۱۲ کلاسه در استان هرمزگان با هماهنگی و همکاری استانداری به سرانجام رسید و فولاد هرمزگان با تصویب این موضوع در هیئت مدیره به عنوان انجام مسئولیت‌های اجتماعی، پیشگام در این امر شد. توسعه آموزش در استان هرمزگان، جزو اولویت‌های نخست فولاد هرمزگان و مسئولان استانی به‌ویژه استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش استان است.

وی اضافه کرد: استان هرمزگان به تنهایی حدود ۷۰ درصد ترانزیت کالایی کشور را بر عهده دارد اما این استان در بسیاری از مسائل اقتصادی و اجتماعی نسبت به دیگر نقاط کشور محروم مانده و کمتر توسعه‌یافته است. با توجه به تلاش‌هایی که مسئولان استانی نسبت به رفع مشکلات نشان می‌دهند، امیدوار هستیم در آینده نه‌چندان دور ثمره این تلاش‌ها را ببینیم و شاهد رفع محرومیت‌ها، پیشرفت و آبادانی استان هرمزگان باشیم.

معروفخانی ادامه داد: خوشبختانه استان هرمزگان در زمینه آغاز طرح‌های توسعه‌ای با حضور استاندار جدید پیشرفت خوبی داشته است و با توجه بیشتر به حوزه تعلیم و تربیت، نخستین اقدام فولاد هرمزگان هنرستان فنی فولاد و دومین حرکت، احداث مدرسه ۱۲ کلاسه شهرک پیامبر اعظم (ص) بوده است.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در پایان از استاندار هرمزگان، فرماندار بندرعباس، مسئولان آموزش و پرورش استانی و اعضای هیئت مدیره فولاد هرمزگان به دلیل هم‌دلی و هماهنگی در بحث مسئولیت‌های اجتماعی تقدیر و تشکر کرد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.