دوشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۴۰۲ Monday, 19 February , 2024 ساعت ×
پیشرفت چشم‌گیر پروژه فولادسازی شرکت فولاد سفید دشت
11 بهمن 1399 - 13:43
شناسه : 5995
مدیرعامل شرکت فولاد سفیددشت، تکمیل و راه‌اندازی پروژه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم را یکی از مهم‌ترین اهداف این شرکت اعلام کرد.
ارسال توسط : منبع : شرکت فولاد مبارکه
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، محمود ارباب‌زاده مدیرعامل شرکت فولاد سفیددشت با تاکید بر اینکه این پروژه با پشتیبانی و همکاری شرکت فولاد مبارکه و سازمان ایمیدرو در حال حاضر ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته گفت: با بهره‌برداری از پروژه مذکور می‌توان به ظرفیت سالانه تولید۸۰۰ هزار تن اسلب دست یافت.

وی از وارد شدن جرثقیل‌های سقفی سنگین این پروژه به فاز راه‌اندازی خبر داد و افزود: با بهره‌برداری از این جرثقیل‌ها، عملیات نصب تجهیزات سنگین کوره‌ها نیز آغاز خواهد شد.

ارباب‌زاده در ادامه اظهار داشت: پروژه‌های زیربنایی این طرح، شامل خط انتقال پساب و پروژه خط انتقال برق و پست ۴۰۰ کیلوولت با ۹۹٫۵ درصد پیشرفت با هدف تامین پایدار آب و انرژی الکتریکی موردنیاز واحدهای تولیدی شرکت، آماده برق‌دار شدن است.

مدیر تکنولوژی و توسعه شرکت فولاد سفیددشت نیز در خصوص اجرای پروژه‌های توسعه این شرکت، ازجمله پیشرفت ۵۶ درصدی تصفیه‌خانه مرکزی آن گفت: در حال حاضر پروژه خط انتقال پساب شهر بروجن راه‌اندازی و در حال فعالیت است.

جمشید علی بابایی مدیر تکنولوژی و توسعه شرکت فولاد سفیددشت بیان کرد: خط انتقال پساب شهر بروجن و تصفیه‌خانه مرکزی فولاد سفیددشت، تامین پایدار آب صنعتی موردنیاز برای راهبری واحدهای آهن‌سازی و فولادسازی و در کنار آن تحقق ملاحظات زیست‌محیطی مصرف آب، با استاندارد ISO14001 را به دنبال خواهد داشت.

وی مدیریت و ساماندهی بهینه ضایعات تولید را یکی از دغدغه‌های اصلی مجموعه فولاد سفیددشت دانست و تصریح کرد: با راه‌اندازی واحد بریکت‌سازی که در حال حاضر ۸۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، علاوه‌بر تحقق بخشی از این اهداف با در نظر گرفتن الزامات زیست‌محیطی، گامی اساسی در راستای ارزش‌آفرینی و افزایش بهره‌وری تولید برداشته خواهد شد.

مدیر تکنولوژی و توسعه شرکت فولاد سفیددشت خاطرنشان کرد: شرکت فولاد سفیددشت در سال ۹۹ موفق به پیاده‌سازی سیستم مدیریت کیفیت بر اساس استاندارد 9001:2015 ISO  و دریافت گواهینامه از شرکت بین‌المللی SGS شده است؛ ضمن اینکه سیستم‌های مدیریت محیط‌زیست (۱۴۰۰۱:۲۰۱۵ ISO) و مدیریت ایمنی و سلامت شغلی (۴۵۰۰۱:۲۰۱۸ ISO) نیز در مرحله پیاده‌سازی است. وی گفت: همچنین پروژه تأمین و ارتقای زیرساخت شبکه و دیتاسنتر تکمیل و راه‌اندازی شده که از مزایای انجام این پروژه می‌توان به افزایش ضریب امنیت اطلاعات جاری در شرکت در کنار تامین زیرساخت مناسب برای سرویس‌های فناوری اطلاعات اشاره کرد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.