شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳ Saturday, 15 June , 2024 ساعت ×
پیشرفت ۱۶٫۵ درصدی پروژه صبا امید غرب خاورمیانه
25 آبان 1400 - 13:43
شناسه : 20565
در برنامه بازدید مدیران عامل شرکت‌های سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، صبانور و تجلی از پروژه گندله‌سازی یک میلیون تنی بیجار و کارخانه کنسانتره و گندله‌سازی صبانور روند پیشرفت کار مورد ارزیابی قرارگرفت.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات پروژه گندله‌سازی یک میلیون تنی صباامید غرب خاورمیانه که در شهرستان بیجار مراحل اجرایی خود را طی می‌کند، ۱۶.۵ درصد پیشرفت داشته که به میزان ۳.۵ درصد جلوتر از برنامه زمان‌بندی خود قرار دارد. پیش‌بینی می‌شود با تمهیدات موجود و فعالیت فشرده مجری در چند جبهه کاری به طور همزمان، این روند همچنان از سرعت بیشتری برخوردار شود. لذا ۷۰ درصد سهام صباامید غرب خاورمیانه متعلق به شرکت صبانور و ۳۰ درصد مالکیت آن در اختیار شرکت تجلی قرار دارد.

گزارش تفصیلی پیشرفت کار در جلسه هماهنگی به حاضرین ارائه شد. بخش عمده این گزارش مربوط به پیگیری‌ها و اقدامات اجرایی انجام شده در خصوص تامین زیرساخت‌های آب، برق و گاز و مطرح کردن چالش‌ها و مسائل پیش رو و راه‌های تسریع اجرای طرح بود.

امیرحسین نادری مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن ضمن تقدیر از مجریان طرح در خصوص اقدامات خوب و موثر انجام شده، اظهار داشت: با ظرفیت موجود در صبانور این پروژه می‌تواند طرح‌های توسعه بسیار بزرگی را در پیش داشته باشد. لذا نگاه سازندگان باید معطوف به توسعه آینده این مجموعه تا پنج میلیون تن تولید گندله سنگ‌آهن باشد. همچنین از مدیران مجموعه خواستاریم تا تمیهداتی در طرح جامع برای فضای سبز دیده شود.

وی افزود: بازار فعلی محصولات معدنی و فولادی بازار مناسبی است که باید هر چه زودتر پروژه‌ها را در زمان مناسب به بهره‌برداری رساند تا از موقعیت موجود حداکثر منافع ممکن نصیب کشور شود. با توجه به سرمایه‌گذاری خوبی که در منطقه انجام شده انتظار می‌رود تعامل بهتری با مسئولان محلی در جهت تسریع کارها داشته باشیم.

مدیرعامل ومعادن در پایان با اشاره به جایگاه والای مردم عزیز کردستان به دست‌اندرکاران پروژه، خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال و رفع محرومیت در این منطقه بسیار ارزشمند است. نباید اجرای این طرح‌ها را صرفا در حد احداث یک کارخانه دید، بلکه به عنوان یک وظیفه ملی، میهنی و خدمتی ماندگار و ارزشمند باید حداکثر تلاش خود را برای به سامان رسیدن آن به کار گیریم. چنین اموری فقط ساخت کارخانه نیست؛ بلکه پرچم عزت نظام اسلامی با توسعه چنین کارهایی در مناطق مختلف به اهتزاز درمی‌آید.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.