یکشنبه, ۱۷ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 7 July , 2024 ساعت ×
پیشنهاد ۶۰ درصدی صادرات محصولات فولادی
30 آذر 1399 - 9:11
شناسه : 3592
سید رضا شهرستانی با اشاره به اینکه در آخرین جلسه انجمن فولاد با وزیر صنعت مذاکرات خوبی انجام شد، گفت: وزیر صنعت در جریان جزییات تقاضای داخل و میزان تولید قرار گرفت و بر همین اساس قرار بر این شد که 60 درصد صادرات را انجام دهیم و 40 درصد در بازار داخل فروش برود.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن، وی در توضیح جزییات تولید ، فروش و صادرات فولادی ها گفت: در حال حاضر ۲۰ میلیون تن تولید اسلب و طویل داریم که ۱۰ میلیون تن آن را نوردی ها مصرف می کنند که از این ۱۰ میلیون هم ۲٫۵ میلیون تن صادر می شود.
به گفته وی بر همین اساس ۵۰ درصد تولید شمش مازاد بوده و امکان صادرات داریم. وی ادامه داد: از سویی دیگر برخی شرکت هایی که خودشان کوره های القایی دارند و ۵٫۲ میلیون تن تولید دارند و لذا ۵ میلیون تن دیگر نیز از این محل مازاد است که مجموع آن ۱۵ میلیون تن می شود. ۵ میلیون این حجم که کوره های قوی برای تولید داخل است و باقی مازاد هم صادر می شود.
وی تاکید کرد: بر همین اساس و برای اطمینان خاطر درخواست دادیم تا امکان صادرات ۶۰ درصدی خارج از بورس کالا و فروش ۴۰ درصدی در بورس کالا برای فولادی فراهم شود چراکه با توجه به افزایش قیمت ها در بازارهای جهانی باید از این فرصت نهایت استفاده را درجهت ارزآوری برای کشور ببریم.
شهرستانی با اشاره به اینکه در معاملات دیروز بر اساس شیوه نامه زنجیره فولاد عمل شده و محصولات در بورس کالا عرضه شد، گفت: ولی مقرر شده تا وزیر صنعت طی روزهای آتی تصمیم های جدید خود را در خصوص این موضوع بر مبنای مذاکراتی که داشتیم اعلام کند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.