دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024 ساعت ×
صفحه اصلی » گروه » خبر » مس
پیش‌بینی کاهش خالص هزینه‌های نقدی
13 آذر 1399 - 4:17
شناسه : 2433
شرکت شیلیایی تولیدکننده مس آنتوفاگاستا اعلام کرد که انتظار می‌رود خالص هزینه‌های نقدی در پایان سال، کمتر از پیش‌بینی قبلی 1/20 دلار بر پوند باشد.
ارسال توسط :
پ
پ

هزینه نقدی در ۹ ماه نخست سال جاری ۱/۱۴ دلار بر پوند بود که نسبت به ۱/۱۷ دلار بر پوند در مدت مشابه سال گذشته کاهش داشت.
به گفته این شرکت، بهبود هزینه به ازای هر واحد از ابتدای سال تا به حال، به دلیل کاهش ارزش پزو (واحد پول) شیلی، کاهش هزینه مواد ورودی و تداوم مدیریت هزینه است که ناشی از کاهش تولید، تا حدودی خنثی شده است.
تولید مس در ۹ ماه نخست سال با کاهش ۷/۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۵۴۱ هزار و ۳۰۰ تن رسید و در فصل سوم نیز به دلیل عمیات تعمیر و نگهداری گسترده در معدن Los Pelambres و انتظار کاهش عیار در Antucoya، با افت۴/۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۱۶۹ هزار و ۹۰۰ تن رسید.
با این وجود، آنتوفاگاستا همچنان به پیش بینی قبلی تولید بین ۷۲۵ تا ۷۵۵ هزار تن پایبند است، اگرچه ممکن است تولید واقعی در سطح پایینی این بازه باشد.
به گفته مدیر عامل این شرکت، انتظار می‌رود که تولید در سال ۲۰۲۱ بین ۷۳۰ تا ۷۶۰ هزار تن باشد زیرا عیار کنسانتره Centinela بهبود می یابد و فرض بر این است که پروتکل های بهداشتی مربوط به کووید-۱۹ در تمام طول سال ادامه داشته باشد.
تولید مولیبدن در ۹ ماه نخست با افت ۴/۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۸ هزار و ۹۰۰ تن رسید، اما با افزایش عیار و رشد تولید Centinela در فصل سوم این رقم برابر با ۳ هزار و ۴۰۰ تن بود که رشد ۹/۷ درصدی را نشان می دهد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.