چهارشنبه, ۲۲ فروردین , ۱۴۰۳ Wednesday, 10 April , 2024 ساعت ×
چادرملو با همت کارگران و مهندسان، خوش درخشید
10 اردیبهشت 1401 - 19:04
شناسه : 27188
جانشین مدیر مجتمع صنعتی چادرملو گفت: مجتمع صنعتی چادرملو در سال 1401، تمام افزایش تولید و شکستن رکوردهای پی‌درپی را، مدیون راهنمایی مدیریت محترم و تلاش‌های کارگران و مهندسان است.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی چادرملو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، علی شاه‌کرمی جانشین مدیر مجتمع صنعتی چادرملو، در بازدید خبرنگاران رسانه‌های گروهی کشور، ضمن تشریح نقش و جایگاه معدن چادرملو در تامین مواد اولیه واحدهای فولادسازی کشور، اظهار داشت: آنچه که طی سال گذشته در این مجتمع معدنی روی داد، اتفاقی کم‌نظیر برای راندمان تولید بود.

وی، افزود: با وجود گذشت بیش از ۲۰ سال از فعالیت واحدهای فراوری سنگ‌آهن در این مجتمع، ظرف دو سال، ۲٫۵ میلیون تن افزایش تولید پنج خط فعال را داشته‌ایم که رکوردی بی‌نظیر بین واحدهای مشابه بوده و این موفقیت مرهون تلاش بی‌وقفه کارکنان و کارگران سخت‌کوش معدن و حمایت‌های بی‌دریغ و انگیزه‌بخش مدیرعامل است.

 در ادامه این بازدید، غلامرضا صحرایی مدیر معدن سنگ‌آهن چادرملو، در حاشیه بازدید خبرنگاران از مجتمع چادرملو، گفت: هم‌اکنون در توده شمالی و جنوبی استخراج داریم و معدن طی سه شیفت طول شبانه‌روز فعالیت دارد و در این رویکرد کاری، روزانه حداقل ۱۶۰ هزار تن سنگ‌آهن و باطله استخراج می‌کنیم که حدود پنج میلیون تن در ماه است و ما برنامه داریم که امسال مجموع استخراج سنگ‌آهن و باطله‌برداری را به حدود ۶۱ میلیون تن برسانیم.

وی با بیان اینکه معدن چادرملو مثل معادن بزرگ دیگر جهان مکانیزه است، بیان کرد: تمام تجهیزات ما به سیستم هوشمند معدنکاری مجهز است که یک شرکت دانش‌بنیان دیسپچینگ آن را اجرا کرده و تمام دستگاه‌ها، در اتاق کنترل مانیتور و مانتیورینگ تمام تجهیزات از نظر حمل بار، نوع بار کیفیت بار، ایمنی دستگاه‌ها و تجهیزات حتی سرویس نگهداری دستگاه‌ها به صورت لحظه‌ای و گزارش‌های ماهیانه و سالیانه ثبت و به مدیریت‌ها اعلام می‌شود.

اقدامات لازم جهت افزایش طول عمر معدن در حال انجام است

مدیر معدن سنگ‌آهن چادرملو تاکید کرد: در حال حاضر  به دنبال اکتشافات تکمیلی در معادن اطراف چادرملو هستیم تا بتوانیم ذخیره و عمر معدن را افزایش دهیم؛ از این رو در حال حاضر شرکت چادرملو اقدام به تهیه هشت دستگاه حفاری عمیق  تا دو هزار و ۵۰۰ متر نموده است که ۶ دستگاه آن هم‌اکنون در فعالیت هستند تا بتوانیم اکتشافات تکمیلی را در جهت افزایش ذخیره معدن و همچنین ذخایر جدید را شناسایی کنیم.

صحرایی عنوان کرد: در شرکت همچنین از معادن اطراف سنگ‌هایی که مناسب و باکیفیت باشند را خریداری کرده  تا بتوانیم ریکاوری خوبی داشته باشیم؛ از این رو به دنبال این هستیم تا با توجه به هزینه‌های صورت گرفته در این مجموعه برای پایداری و افزایش عمر معدن، اقدامات مهمی را انجام دهیم.

وی در پایان با بیان اینکه ذخیره فعلی معدن چادرملو نیاز دو تا سه سال دیگر را تامین خواهد کرد، خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی معدن D19  تا سال ۱۴۰۳، به ذخایر بیشتری دست پیدا کنیم.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.