یکشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۴۰۲ Sunday, 18 February , 2024 ساعت ×
چادرملو به مرمت، بازسازی و احیای مجموعه تاریخی پردیسان ورود کرد
06 بهمن 1399 - 8:40
شناسه : 5727
‎با حضور وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی؛ استاندار یزد؛ نماينده مردم شريف اردكان درمجلس شوراي اسلامي و مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در فرمانداری اردکان، طی مراسمی تفاهم‌نامه مرمت، بازسازی و احیای مجموعه تاریخی پردیسان به امضا رسید.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از روابط عمومی چادرملو، در این مراسم که با حضور جمعی از علاقه‌مندان و فعالان حوزه گردشگری و میراث فرهنگی همراه بود؛ دکتر مونسان، بعد از شنیدن نظرات فعالان این حوزه در خصوص اهمیت اقدام ارزشمند مدیر عامل چادرملو در توجه به میراث ماندگار شهرستان اردکان گفت: میراث فرهنگی هرکشوری نماد هویت،تاریخ، تمدن و فرهنگ آن کشور است. وی با اشاره به نقش ایران در شکل گیری تمدن بشری افزود: وظیفه ما و هر دوستدار هویت ملی و میهنی تلاش در جهت حفظ آثار به جا مانده از پیشینیان و انتقال آن به ایندگان است.
دکتر مونسان، اردکان را از جمله شهرهای با اصالت و تاریخی کشور دانست و از اراده و همت مهندس ناصر تقی‌زاده مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و اعضای هیات مدیره این شرکت در پیشگام شدن در جهت احیای این بافت تاریخی تقدیر و تشکر کردو اظهار امیدواری نمود: این اقدام، الگویی باشد برای سایر صنایع که در کنار توسعه صنعتی و رشد بنگاه‎های اقتصادی خود به توسعه فضاهای گردشگری که می‌تواند زمینه اشتغال و بهبود فضای کسب و کار این صنعت هم کمک کند گام بردارند. وی افزود: این اقدام ارزنده شرکت چادرملو نقطه عطف این حرکت شایسته و قابل تقدیر است.
مهندس تقی‌زاده مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت چادرملو نیز ضمن تشکر از حضور وزیر میراث فرهنگی در مراسم امضای تفاهم‌نامه گفت: شرکت چادرملو در ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود توجهی جدی دارد و بر همین اساس در حوزه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی فعالانه مشارکت می‌نماید. وی افزود: ما خود را متعهد میدانیم در برابر راه‌اندازی هر واحد صنعتی یک اقدام مهم و اثر بخش هم در راستای توسعه اجتماعی و فرهنگی منطقه برداریم و امیدواریم با همکاری و همدلی که در مسئولان این استان و شهرستان اردکان وجود دارد این مهم محقق گردد.
دکتر دشتی نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی و رئیس فراکسیون گردشگری مجلس نیز از مثبت اندیشی مهندس تقی‌زاده در اقدامات توسعه بخش و خدمات عام المنفعه ایشان تقدیر و تشکر کرد.
در پایان‌ این مراسم ،تفاهم نامه مرمت، بازسازی و احیای مجموعه بافت قدیم پردیسان اردکان به امضای مهندس میرزایی مدیر عامل صندوق حفظ و احياي وزارت میراث فرهنگی ،صنایع دستي و گردشگری و مهندس ناصر تقی‌زاده مدیر عامل و عضو هیات مدیره چادرملو رسید. سپس مجموعه پردیسان مورد بازدید وزیر و هیئت همراه قرار گرفت.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.