دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۴۰۳ Monday, 22 July , 2024 ساعت ×
چادرملو در ایفای مسئولیت‌های اجتماعی و رشد اقتصادی استان شرکتی پیشرو است
15 آذر 1399 - 4:25
شناسه : 2455
در نشست بررسی طرح‌های و برنامه‌های توسعه چادرملو که در استانداری یزد برگزار شد، دکتر طالبی استاندار یزد با اشاره به اقدامات بسیار موثر شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در امر مقابله و پیشگیری از کرونا در استان یزد افزود: چادرملو از شرکت‌های پیشگام درایفای مسئولیت اجتماعی و همچنین رشد و توسعه اقتصادی منطقه است.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از روابط عمومی چادرملو، در این جلسه که با حضور مدیر عامل چادرملو ، مدیر عامل گروه سرمایه گذاری امید، مدیر کل صنایع استان یزد و جمعی دیگر از مدیران، در محل استانداری یزد برگزار شد . طالبی همچنین با استناد به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس که یزد را برترین استان در امنیت سرمایه گذاری اعلام کرده است گفت : زمینه سرمایه گذاری دراین استان فراهم است و از اجرای طرح‌های تولیدی و صنعتی کاملاً استقبال می‌کنیم.
وی از مهندس ناصر تقی زاده مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو بعنوان کلکسیونی از تجربه یاد کرد و گفت: با اجرای طرح‌های چادرملو توانستیم چالش‌های منطقه از جمله اشتغال را مرتفع کنیم و اکنون نیز برنامه‌ها و طرح های خیلی خوبی در جهت توسعه از سوی از این شرکت ارائه شده که انتظار داریم با حمایت سرمایه گذاران عمده چادرملو این طرح ها عملیاتی شود و ما نیز ضمن حمایت کامل از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.
دکتر مدرس خیابانی مدیر عامل گروه سرمایه گذاری امید نیز بعنوان سهامدار عمده چادرملو با تاکید برنگاه توسعه بخشی امید ، ضرورت تکمیل زنجیره تولید و توجه به صنایع پائین دستی فولاد با اولویت بخشی به ساخت داخل را از اولویت های این شرکت عنوان کرد و گفت : خوشبختانه مهندس تقی زاده فردی توسعه گرا و مدیری تحول گرا است و همواره در این زمینه پیشگام بوده و ما نیزاز برنامه های ایشان حمایت کام می‌کنیم.
مدرس خیابانی در عین حال تصریح کرد : حلقه مغفول مانده صنعت فولاد، اکتشاف است . اگر موضوع اکتشاف حل نشود بزودی صنعت فولاد با مشکلات بسیاری مواجه خواهد شد.
وی افزود: چون طرح‌های اکتشاف پر هزینه و زمان بر است کمتر سرمایه گذاری مایل است در این زمینه فعالیت کند، اما چادرملو و اراده شخص مدیر عامل آن بر اجرای طرح های اکتشافی با هدف دستیابی به منابع جدید سنگ آهن است، به همین منظور تصمیم گرفتیم یک شرکت حفاری و اکتشاف به صورت مشترک برای تسریع در تحقق این امر مهم تاسیس کنیم و انتظار داریم مسئولان استان نیز اقدامی جدی و عملی در واگذاری معادن معطل مانده به چادرملو انجام دهند.
مدیر عامل امید با یاد آوری اینکه تا کنون تصور می‌کردیم ثروت در چاههای نفت است گفت : ما اشتباه میکردیم و ثروت در دل کویر و معادن آن نهفته است و باید از از این منابع غنی ثروت برای توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال مولد بهره بردرای کرد.
بر اساس همین گزارش در ادامه این نشست مهندس ناصر تقی زاده مدیر عامل و عضو هیات مدیره چادرملو با تقدیرو تشکر از همراهی و هماهنگی‌های کم نظیر مسئولان استان یزد در پیگری طرح‌های چادرملو افزود: آماده هستیم تمامی پهنه‌های معدنی استان یزد را اکتشاف کنیم و در این راه بسیار جدی هستیم، به همین منظور در صدد تهیه ماشین آلات حفاری عمیق هستیم تا مانعی در این راه نداشته باشیم .
وی یاد آوری کرد در حال حاضر طرح تولید ی تکمیل کننده زنجیره فولاد، چون گندله سازی، آهن اسفنجی ، ورقهای فولادی ، صنایع فرو آلیاژی، نسوزها، ماشین سازی و چند طرح پائین دستی فولاد را در دست اقدام داریم. و قصد داریم با تاسیس یک منطقه صنعتی جدید در استان یزد، تحولی بزرگ در توسعه اقتصادی این استان ایجاد کنیم .
وی در پایان بار دیگر تصریح کرد : چادرملو خود را متعهد به ایفای مسئولیت اجتماعی و ایجاد زیر ساخت‌های توسعه می‌داند و آمادهایم علاوه بر طرح های در دست اجرا از جمله انتقال آب خلیج فارس، ساخت نیروگاه‌های خورشیدی، راه سازی، بهداشت و درمان و فرهنگی و ورزشی به میزان واگذاری هر پهنه جدید معدنی خدمات مشابهی ارائه دهیم.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.