دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
صفحه اصلی » گروه » خبر » مس
چراغ مس سونگون روشن می‌شود
18 مرداد 1400 - 13:46
شناسه : 15933
نماینده ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی: نماینده ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی گفت: سرمایه‌گذاری بر روی انرژی، به‌ویژه نیروگاه برق جزو اولویت‌های کشور است. لذا طرح ایجاد نیروگاه برق در مجتمع مس سونگون از پروژه‌های موفق در این زمینه خواهد بود.
ارسال توسط : منبع : مس پرس
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، الهوردی دهقانی نماینده ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: ایجاد چنین نیروگاهی با ظرفیت بالا می‌تواند علاوه بر تضمین پایداری انرژی در مجتمع مس سونگون، به اقتصاد و پایداری انرژی در منطقه و کشور نیز کمک کند که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی با بیان اینکه ورود به صنایع پایین‌دستی مس یکی از اهداف اصلی طرح‌های توسعه مجتمع مس سونگون است، افزود: توسعه مجتمع مس سونگون باید به صورت کامل و قابلیت تبدیل به محصولات نانو و پایه باشد. در همین راستا تولید کاتد مس به‌تنهایی نمی‌تواند عامل پیشرفت واقع شود.

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در کشورهای همسایه، گفت: باید مطالعات در خصوص زمینه‌های قابل همکاری با شرکت‌های خارجی هم‌جوار صورت گرفته و با استفاده از این ظرفیت‌ها و تامین بازار فروش، با استفاده از پتانسیل‌های بخش خصوصی به دنبال ایجاد تنوع در سبد کالایی محصولات مجتمع مس سونگون باشیم.

دهقانی با اشاره به مرحله جانمایی عملیات اجرایی شهرک مس، بیان کرد: باید به صنایع پایین‌دستی و سرمایه‌گذاری بر روی آن تمرکز ویژه‌ای شود. لذا با استفاده از ظرفیت‌های دانشگاهی و صنعتی به‌صورت جدی نه مطالعاتی و تئوری، باید وارد عمل شویم و زمان را به‌عنوان مهم‌ترین فاکتور در نظر بگیریم.

وی در پایان با اشاره به برنامه‌ریزی شرکت مس برای سرمایه‌گذاری بر روی حمل‌ونقل ریلی، خاطرنشان کرد: در کنار این پروژه، در صورت همراهی شرکت مس و کمک به حمل‌ونقل ریلی استان و وصل شدن شهرستان ورزقان به شبکه ریلی سراسری کشوری می‌توان از ظرفیت‌های بازارهای ترکیه، روسیه و … نیز استفاده کرد و تحول خوبی را در منطقه به وجود آورد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.