دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
چشم‌انداز بلندمدت برای طلا چگونه است؟!
25 اسفند 1399 - 10:03
شناسه : 9071
رییس انجمن طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی خراسان رضوی: رییس انجمن طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی خراسان رضوی در خصوص افزایش قیمت طلا در بلندمدت گفت: چشم‌انداز طولانی‌مدت در خصوص قیمت طلا، اصلا پایین نیست؛ اما چشم‌انداز ترسیم شده در پروسه میان‌مدت این فلز گران‌بها، این است که طلا همچنان به نوسانات قیمتی خود ادامه دهد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، شهرام مرصعی رییس انجمن طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی خراسان رضوی، در ارتباط با بررسی علل کاهش قیمت طلا طی چند هفته اخیر و افزایش دوباره آن، اظهار داشت: طی چند هفته اخیر، سیر نزولی قیمت جهانی و داخلی طلا را شاهد بوده‌ایم که بخشی از دلایل آن به افت قیمت جهانی طلا، تغییر نگرش و رفتار سیستم قدرت در امریکا مربوط می‌شود. انتظار ثبات و تعادل در روابط امریکا با سایر کشورهای جهان، موجب نزول قیمت جهانی طلا شد که پیش از این به دلیل نابسامانی‌های رفتاری این کشور در حوزه بین‌الملل، التهاباتی ایجاد شده ‌بود. به نظر می‌رسد که قیمت‌ها تا اندازه‌ای واکنش‌های اصلاحی به خود بگیرند.

وی در خصوص افزایش قیمت طلا در بلندمدت، افزود: چشم‌انداز ترسیم شده برای پروسه میان‌مدت این فلز گران‌بها این است که طلا هچنان به نوسانات قیمتی خود ادامه دهد و پس از آن به دلیل وضعیت نابسامان اقتصاد جهانی و نبود تعادل و توازن در روابط سیاسی بین‌الملل قیمت طلا سیر صعودی به خود خواهدگرفت.

رییس انجمن طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی خراسان رضوی گفت: قیمت طلا در داخل کشور تابعی از قیمت جهانی طلا است و بخشی از تنزل قیمت این فلز گران‌بها در کشور، به همین موضوع بازمی‌گردد و بخشی از آن مربوط به تنزل قیمت دلار است؛ با این حال، به نظر می‌رسد که این وضعیت پایدار نخواهد بود.

مرصعی در ارتباط با احتمال کنترل قیمت‌ها در مناسبت‌های پیش‌رو، تصریح ‌کرد: با توجه به تعطیلات نوروز و انتخابات ریاست جمهوری که در پیش داریم، دور از انتظار نیست که قیمت‌ها باز هم سیر نزولی در پیش بگیرند که بخشی از آن مربوط به تبلیغات و اعمال قدرت در اقتصاد است و در کوتاه‌مدت، می‌تواند موفق عمل کرده و قیمت‌ها را ثابت نگه ‌دارد؛ اما پیش‌بینی می‌شود پس از انتخابات بار دیگر نوسانات به این حوزه بازگردد.

وی در پایا،ن خاطرنشان کرد: بسیاری از قیمت‌ها اعم از قیمت دلار د رکشور بر اساس قوانین و معیارهای اقتصادی تعیین نمی‌شود و نوسانات بسیار وابسته به مسائل سیاسی است، به همین دلیل خبرهای مربوط به مسائل غیراقتصادی، می‌تواند قیمت‌ها را تغییر دهد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.