دوشنبه, ۲۱ خرداد , ۱۴۰۳ Monday, 10 June , 2024 ساعت ×
چین، بزرگ‌ترین تولیدکننده طلای در ۲۰۲۱
17 بهمن 1400 - 8:57
شناسه : 24195
براساس گزارش‌های منتشر شده، طبق اطلاعات سازمان زمین‌شناسی آمریکا، چین در سال ۲۰۲۱ بزرگ‌ترین کشور تولیدکننده معدنی طلا بود.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، اطلاعات اولیه سازمان زمین‌شناسی آمریکا نشان داد تولید جهانی طلا در سال ۲۰۲۱ به سه هزار  تن رسید که یک درصد کم‌تر از تولید سه هزار و ۳۰ تن در سال ۲۰۲۰ بود. در سال میلادی گذشته کاهش تولید معدنی طلا در پاپوا گینه نو، روسیه و آمریکا رشد تولید در کشورهای چین، غنا، اندونزی، آفریقای جنوبی و تانزانیا را تحت الشعاع قرار داد.

چین در سال ۲۰۲۱ به میزان ۳۷۰ تن طلا تولید کرد که اندکی بیشتر از ۳۶۵ تن در سال ۲۰۲۰ بود و این کشور را در صدر فهرست بزرگ‌ترین کشورهای تولیدکننده طلا قرار داد. بعد از آن استرالیا با تولید ۳۳۰ تن طلا، در رتبه دوم، روسیه با تولید ۳۰۰ تن در رتبه سوم و آمریکا با تولید ۱۸۰ تن در رتبه چهارم قرار گرفت. همچنین کانادا با تولید ۱۷۰ تن، پنجمین تولیدکننده بزرگ طلا در جهان طی سال میلادی گذشته بود.

بر اساس گزارش کیتکونیوز، غنا (۱۳۰ تن)، آفریقای جنوبی (۱۰۰ تن)، ازبکستان (۱۰۰ تن)، مکزیک (۱۰۰ تن)، اندونزی (۹۰ تن)، پرو( ۹۰ تن) و سودان (۹۰ تن) پنج کشوری بودند که توانستند فهرست ۱۰ تولیدکننده معدنی طلای بزرگ جهان در سال ۲۰۲۱ را کامل کردند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.