دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 15 July , 2024 ساعت ×
صفحه اصلی » گروه » خبر » مس
چین از امروز تجارت مس را در بازار بورس شانگهای انجام می‌دهد
27 آبان 1399 - 6:55
شناسه : 1601
سرمایه گذاران خارجی از روز سه‌شنبه می‌توانند تجارت مس را در بورس بین المللی انرژی شانگهای انجام دهند. به این ترتیب چین می‌تواند با بورس فلزات لندن رقابت کند.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از معدن نیوز به نقل از راشاتودی، چین بزرگترین مصرف کننده فلزات در جهان است و قصد دارد بازارهای خود را به روی این کالاها باز کند. این اقدام در راستای تلاش دولت چین برای افزایش قدرت خود در قیمت‌گذاری فلزات مخصوصاً مس انجام شده است.

سرمایه گذاران خارجی از روز سه‌شنبه می‌توانند تجارت مس را در  بورس بین المللی انرژی شانگهای انجام دهند. میزان قرارداد سرمایه‌گذاران خارجی به اندازه تاجران داخلی خواهد بود ولی از مالیات و عوارض گمرکی معاف هستند. به این ترتیب چین می‌تواند با بورس فلزات لندن رقابت کند.

چین در حال حاضر بیش از نیمی از مصرف مس جهان را در اختیار دارد. این رقم در ۲۰۱۰ برابر با ۳۹ درصد و در سال ۲۰۰۰ برابر با ۱۲ درصد بود.

بیرون آمدن چین از بحران کرونا باعث افزایش واردات مس این کشور تا دو میلیون تن در سه ماهه سوم سال جاری میلادی شد.

اطلاعات رسمی نشان می‌دهد واردات مس توسط چین در نه ماه اول سال جاری میلادی ۴۱ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته و به ۴٫۹۹ میلیون تن رسیده است.

قیمت جهانی مس به خاطر بهبود سریع اقتصاد چین از بحران کرونا به بالاترین رقم طی دو سال گذشته رسیده است. متخصصان صنعت می‌گویند تقویت بخش‌های برق و ساخت و ساز در چین همچنان از تقاضای مس حمایت خواهد کرد و این کشور اصلی‌ترین عامل رشد مصرف این فلز در جهان خواهد بود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.