جمعه, ۱ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 21 June , 2024 ساعت ×
چین تقاضای نفت خود را به ۷۸۰ میلیون تن می‌رساند
07 دی 1400 - 13:46
شناسه : 22336
براساس گزارش‌های منتشر شده، شرکت ملی نفت چین اعلام کرد که تقاضای نفت در این کشور طی سال ۲۰۳۰ با ۷۸۰ میلیون تن به اوج خود برسد.
ارسال توسط : منبع : کالا خبر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، تحقیقات شرکت ملی نفت چین نشان می‌دهد تقاضای نفت در این کشور طی ۲۰۳۰ به اوج خود می‌رسد و بیشتر آن را تقاضا برای محصولات پتروشیمی تشکیل می‌دهد.

موسسه تحقیقات اقتصادی و فناوری شرکت ملی نفت چین در ۲۰۲۰ تخمین زده بود تقاضای نفت در ۲۰۲۵ به اوج سالانه ۷۳۰ میلیون تن برسد. این موسسه حالا انتظار دارد اوج تقاضای نفت در چین ۷۸۰ میلیون تن باشد.

این موسسه تحقیقاتی همچنین اعلام کرد تقاضا برای سوخت در چین چند سال قبل از نفت به اوج خود خواهد رسید. رشد حمل‌ونقل برقی در بزرگ‌ترین بازار خودروهای برقی دنیا باعث می‌شود تقاضا برای بنزین، دیزل و نفت سفید طی ۲۰۲۵ با ۳۹۰ میلیون تن در سال به اوج خود برسد. همچنین پیش‌بینی می‌شود تقاضا برای زغال‌سنگ حدود سال ۲۰۳۰ با  ۳٫۶ تا ۴ میلیارد تن به اوج خود می‌رسد. ظرفیت تولید زغال‌سنگ در ۲۰۵۰ تنها برای پشتیبانی در مواقع اضطراری خواهد بود.

گاز طبیعی به عنوان آخرین سوخت فسیلی از نظر تقاضا خواهد بود. طبق پیش‌بینی موسسه تحقیقات اقتصادی و فناوری، اوج تقاضا برای گاز طبیعی طی ۲۰۴۰، ۶۵۰ میلیارد مترمکعب در سال خواهد بود.

چین بزرگ‌ترین واردکننده نفت خام و بزرگ‌ترین مصرف‌کننده زغال‌سنگ در دنیاست. همه‌گیری ویروس کرونا برای مدتی تمایل چین به سوخت‌های فسیلی را از بین برد، اما بلافاصله تقاضا دوباره افزایش یافت و باعث بالا رفتن قیمت نفت در سال گذشته میلادی شد.

پیش‌بینی می‌شود اقدامات محدودکننده چین علیه ویروس کرونا، موضع سخت این کشور در برابر آلودگی هوا و سخت‌گیری بر پالایشگاه‌های مستقل باعث کاهش واردات نفت این کشور طی سه‌ماهه اول سال آینده میلادی شود. تخمین زده می‌شود واردات نفت چین در ماه مارس به‌طور متوسط برابر با ۱۰٫۷ میلیون بشکه در روز باشد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.