یکشنبه, ۱۷ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 7 July , 2024 ساعت ×
ژاپن و کره‌ جنوبی به ‌دنبال جایگزینی زغال‌سنگ روسیه
20 فروردین 1401 - 13:04
شناسه : 26355
شرکت‌های مصرف‌کننده زغال‌سنگ واقع در کشورهای ژاپن و کره جنوبی واردات این محصول از روسیه را کاهش داده و برای آن به دنبال جایگزین هستند.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، تحلیلگران و مقامات کره‌ای و ژاپنی اظهار کردند که حداقل دو شرکت در ژاپن و کره‌ جنوبی واردات زغال‌سنگ روسیه را در ماه‌های اخیر متوقف کرده‌اند و سایر شرکت‌ها نیز ممکن است مجبور به پیروی از این اقدام شوند و در صورت گسترش تحریم‌ها به تلاش برای یافتن منابع جدید بپیوندند.

این دو کشور، حدود یک‌پنجم صادرات زغال‌سنگ روسیه را به خود اختصاص می‌دهند که بزرگ‌ترین مشتری آن، پس از چین است و اگر اتحادیه اروپا پیشنهاد توقف استفاده از زغال‌سنگ روسیه را دنبال کند، احتمالا برای اقدامات مشابه با فشار مواجه خواهند شد که در این صورت رقابت برای عرضه محدود جایگزین را تشدید خواهد کرد.

ویوک دار در مقام یک تحلیلگر، اظهار داشت: ممنوعیت اتحادیه اروپا احتمالا واردکنندگان در اتحادیه اروپا، ژاپن و کره ‌جنوبی را مجبور خواهد کرد که وابستگی خود به زغال‌سنگ حرارتی و کک‌سازی روسیه را کاهش دهند.

به گفته دو منبع صنعتی، خارج از بخش انرژی، سیمان‌سازان کره ‌جنوبی که حدود سه‌چهارم زغال‌سنگ قیر خود را از روسیه وارد می‌کنند، آسیب‌پذیر هستند زیرا برای تامین منابع جایگزین تلاش می‌کنند.

یکی از منابع در پایان خاطرنشان کرد: ما از اواخر سال گذشته با افزایش قیمت زغال‌سنگ دست‌به‌گریبان بودیم، اما اکنون بزرگ‌ترین نگرانی ما این است که واردات زغال‌سنگ از روسیه به طور کامل متوقف شود.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.