یکشنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۲ Sunday, 3 December , 2023 ساعت ×
کارخانه کنسانتره آهن رضوان اردیبهشت ۱۴۰۰ به بهره برداری می‌رسد
11 بهمن 1399 - 11:04
شناسه : 5976
استاندار هرمزگان عصر جمعه از معدن و کارخانه کنسانتره‌آهن رضوان که عملیات اجرایی آن در اسفند سال ۹۷ شروع شده بازدید کرد. براساس پی‌ بینی‌های صورت گرفته، راه‌اندازی اولیه آن اواسط اسفند سال‌جاری و بهره‌برداری کامل اواخر اردیبهشت ۱۴۰۰ انجام می‌شود.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، فریدون همتی استاندار هرمزگان در خصوص سرعت بخشی در راه‌اندازی و فراهم کردن مقدمات طرح توسعه این کارخانه بزرگ سنگ معدن هرمزگان گفت: در این بازدید با درخواست مدیرعامل این کارخانه معدنی و با دستور استاندار هرمزگان، افزایش متراژ اراضی مورد نیاز، ولتاژ برق مصرفی و افزایش سهم آب برای راه‌اندازی طرح توسعه این کارخانه در دستورکار قرار گرفت.
استاندار هرمزگان با بیان اینکه این کارخانه با سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار میلیارد ریالی در حال راه اندازی است، اظهارداشت: ظرفیت ورودی آن سالیانه ۲.۳میلیون تن خوراک سنگ‌آهن است که از در نهایت منجر به تولید یک میلیون تن کنسانتره می‌شود.
همتی افزود: در راستای تکمیل زنجیره تولید فولاد، طرح توسعه شرکت پدیده کاوش ایرانیان برای تولید گندله به روش احیای مستقیم در منطقه ویژه صنعتی خلیج فارس از سال آینده شکل می‌گیرد.
وی افزود: همچنین در سال‌های آینده، راه‌اندازی یک خط ۲ میلیون تنی دیگر در طرح توسعه کارخانه کنسانتره آهن رضوان پیش‌بینی شده است.
استاندار هرمزگان گفت: در حال حاضر برای دوره نصب و راه‌اندازی، برای ۳۰۰نفر اشتغال ایجاد شده که  ۱۷۰ نفر از این افراد بومی منطقه و ۱۳۰ از نفرمتخصصان سایر شهرهای کشور هستند و با بهر‌ه‌برداری از کارخانه کنسانتره آهن رضوان، برای ۴۰۰نفر به‌صورت مستقیم اشتغال ایجاد خواهدشد.
وی همچنین در حاشیه بازدید از معدن رضوان نیز گفت: این معدن ۲۰ میلیون تن ذخیره قطعی دارد و سالیانه ۶ میلیون تن عملیات معدنی در آن اجرایی شده که باعث استخراج ۲ میلیون تن ماده معدنی می‌شود.
همتی اظهارداشت: بازگشایی و اکتشافات تکمیلی این معدن از سال ۹۴ شروع شده و برای بهره‌برداری از این معدن زیرساخت‌هایی شامل ۶ کیلومتر جاده آسفالته، ۹کیلومتر خط لوله فولادی و ۱۳کیلومتر شبکه دو مداره فشار قوی ایجاد شده است.
همتی خاطرنشان کرد: درحال حاضر ۱۱۷ نفر در این معدن اشتغال مستقیم دارند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.