دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 26 February , 2024 ساعت ×
کارخانه گندله‌سازی سه‌چاهون رکورد تولید خود را شکت
07 دی 1401 - 11:22
شناسه : 31938
مدیرعامل شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران بافق: مجتبی حمیدیان، مدیرعامل شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران بافق از افزایش تولید روزانه و هفتگی در کارخانه گندله‌سازی سه‌چاهون خبر داد.
ارسال توسط : منبع : مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ‌آهن مرکزی
پ
پ

به گزارش فلزات نیوز، مجتبی حمیدیان در این خصوص گفت: تولید روزانه کارخانه گندله‌سازی در ۲۰ آذرماه به بیش از ۱۹ هزار تن و تولید هفتگی در هفته آخر آذر ماه به بیش از ۱۲۶ هزار تن رسید که موجب شکست رکورد در تولید این کارخانه شد.

وی مهمترین دلایل افزایش تولید را ایجاد رویکرد علمی با طراحی و نظارت مشاورین تخصصی و همچنین یکپارچه‌سازی در معاونت تولید عنوان کرد و افزود: یکپارچه‌سازی موجب تعامل بیشتر بین کارخانجات فرآوری، گندله‌سازی، خردایش و بخش معدن ( تأمین خوراک) و بازرگانی (خرید قطعات و فروش گندله) شد و همین امر در نهایت بهبود وضعیت کنستانتره ورودی به ویژه کاهش درصد Feo را به دنبال داشته است.

حمیدیان با بیان اینکه با کاهش نسبی میزان Feo در کنسانتره ورودی، شرایط برای کاهش میزان Feo در کنسانتره مصرفی فراهم شد گفت: به منظور کاهش دما و احتمال آسیب به زنجیر تراولینگ، دمای ناحیه ۳ تراولینگ کاهش و همزمان سرعت زنجیر و نرخ تولید افزایش داده شده است.

مدیرعامل شرکت سنگ‌آهن مرکزی اضافه کرد: با رصد مداوم نتایج کیفی، نرخ تولید به میزانی افزایش داده شده که میزان Feo در گندله محصول از محدوده ۰.۷ درصد عبور نکند بنابراین متوسط دمای ناحیه ۳ تراولینگ کاهش و متوسط سرعت زنجیر از ۵/۳ به ۵/۹ متر بر دقیقه رسیده است و ضمن صیانت از کارخانه تولید افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از عوامل مهم در افزایش نرخ تولید انجام تعمیرات به موقع بر روی زنجیر تراولینگ بوده است اظهار کرد: تعویض لینک‌ها و گریت پلیته‌ای معیوب در شات‌داون اخیر موجب کاهش ۵۰ درصدی ریزش گندله از زنجیر تراولینگ شده است.

حمیدیان در پایان اظهار امیدواری کرد با تلاش مدیریت و کارکنان کارخانه گندله‌سازی، دستگاه نظارت و پیمانکار این روند ادامه داشته باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.