چهارشنبه, ۲ فروردین , ۱۴۰۲ Wednesday, 22 March , 2023 ساعت ×
کاهش آرام شاخص بورس
22 دی 1400 - 14:24
شناسه : 22961
براساس گزارش‌های منتشر شده، بازار سرمایه هفته جاری را پرنوسان به پایان برد، به طوری که شاخص کل بورس در ساعات میانی معاملات توانسته بود تا یک میلیون و ۳۳۵ هزار واحد افزایش یابد، اما ساعات پایانی روندی نزولی به خود گرفت و نتوانست حرکت صعودی خود را حفظ کند.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش ایسنا، شاخص کل بورس امروز با ۴۲۰ واحد کاهش در رقم یک میلیون و ۳۳۴ واحد ایستاد. این در حالی است که شاخص کل با معیار هم‌وزن روندی صعودی داشت و با ۳۵۷ واحد افزایش در رقم ۳۵۳ هزار و ۷۷۰ واحد ایستاد. در این بازار ۳۱۷ هزار معامله به ارزش ۲۱ هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال انجام شد.

۱۴۸ نماد بورسی مثبت و ۲۳۸ نماد منفی بودند که از میان آن‌ها پتروشیمی نوری، پتروشیمی فناوران، پالایش نفت بندرعباس و ملی صنایع مس ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، مبین انرژی خلیج فارس و پتروشیمی پردیس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس ایران با ۳۶ واحد افزایش در رقم ۱۸ هزار و ۱۰۱ واحد ایستاد. در این بازار ۱۶۸ هزار معامله به ارزش ۱۶ هزار و ۸۲۳ میلیارد ریال انجام شد.

۱۴۷ نماد فرابورسی مثبت و ۹۲ نماد منفی بودند که از میان آن‌ها پلیمر آریاساسول، صنعتی مینو، سرمایه‌گذاری صبا تامین، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و توسعه سامانه نرم‌افزاری نگین نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل فرابورس ایران و گروه توسعه مالی مهر آیندگان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس داشتند. در بازار امروز ۷۷ نماد صف خرید و ۷۲ نماد صف فروش بودند که ارزش صف‌های خرید ۱۱۴۸ و ارزش صف‌های فروش ۲۶۰۹ میلیارد ریال بود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.