پنج شنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۳ Thursday, 18 April , 2024 ساعت ×
کاهش تولید تسلا در شانگهای
07 دی 1401 - 8:36
شناسه : 31916
سهام تسلا سقوط کرد شرکت خودروسازی تسلا در نظر دارد برنامه تولید خود را در ماه ژانویه کاهش دهد. تسلا اجرای این برنامه در کارخانه خود در شانگهای را تا سال آینده ادامه خواهد داد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش فلزات نیوز، طبق برنامه رویترز، شرکت خودروسازی تسلا به مدت ۱۷ روز در ژانویه بین سوم تا نوزدهم ژانویه تولید خواهد کرد و تولید خودروهای الکتریکی را از ۲۰ ژانویه تا ۳۱ ژانویه برای یک استراحت طولانی در سال نو چینی متوقف خواهد کرد. تسلا علتی برای کاهش تولید در برنامه تولید خود مشخص نکرده است.

سهام تسلا در روز سه‌شنبه (۲۷ دسامبر) نزدیک به ۸ درصد سقوط کرد و به پایین‌ترین حد در دو سال گذشته رسید. این سهام از ابتدای اکتبر بیش از نیمی از ارزش خود را از دست داده است. رویترز گزارش داده است که تسلا روز شنبه تولید در کارخانه خود در شانگهای را به حالت تعلیق درآورد و طرحی را برای توقف بیشتر کار در این کارخانه در هفته آخر دسامبر در نظر گرفته است.

آخرین کاهش تولید تسلا در شانگهای در بحبوحه موج فزاینده بیماری کووید پس از عقب‌نشینی چین از سیاست صفر کووید در اوایل ماه جاری صورت گرفت. این حرکت با استقبال کسب‌وکارها مواجه شده است، اگرچه عملیات تولید خارج از تسلا را مختل کرده‌است.

تسلا نیز مانند سایر خودروسازان، با کاهش تقاضا در چین، بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان، مواجه شده است. در اوایل این ماه، تسلا یک انگیزه اضافی برای خریدارانی که در ماه دسامبر خودروهای خود را در اختیار دارند، ارائه کرد. این شرکت علاوه بر یارانه‌ای برای هزینه‌های بیمه، قیمت خودروهای مدل ۳ و مدل Y را تا ۹ درصد در چین کاهش داده‌است.

بانک بین‌المللی بازرگانان چین (CMBI) در گزارشی که روز سه‌شنبه منتشر شد، اعلام کرد که میانگین خرده‌فروشی روزانه تسلا در چین از اول تا ۲۵ دسامبر نسبت به سال قبل ۲۸ درصد کاهش داشته‌است. تسلا از اول تا ۲۵ دسامبر ۳۶ هزار و ۵۳۳  خرده فروشی در چین ثبت کرده است.

کارخانه تسلا در شانگهای مجموعه‌ای است که حدود ۲۰ هزار نفر در آن مشغول به کار هستند و بیش از نیمی از تولید تسلا در سه فصل اول سال ۲۰۲۲ را به خود اختصاص داده‌است. تسلا هدفی را برای رشد ۵۰ درصدی در تولید و تحویل خودروهای الکتریکی در سال ۲۰۲۲ تعیین کرده است. تحلیلگران بر اساس پیش‌بینی‌ها برای سه ماهه چهارم که به زودی به پایان می‌رسند، انتظار دارند تولید کمتر از این هدف و نزدیک به ۴۵ درصد باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.