یکشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۲ Sunday, 28 May , 2023 ساعت ×
کاهش تولید منجر به بی‌ثباتی بازار ارز می‌شود
06 دی 1400 - 10:06
شناسه : 22267
مدیرعامل شرکت فولاد خراسان در سمینار چالش گاز در زنجیره فولاد با بیان اینکه قطع گاز صنعت فولاد، یک بازی باخت-باخت برای دولت و شرکت‌های فولادی است، گفت: 55 روز قطع گاز صنعت فولاد باعث می‌شود که 12 تا 14 درصد از برنامه تولید فولاد عقب بمانیم.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولاد خراسان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، کسری غفوری مدیرعامل شرکت فولاد خراسان در سمینار چالش گاز در زنجیره فولاد با اشاره به ارزآوری صنعت فولاد برای کشور، اظهار داشت: کاهش ظرفیت تولید، باعث برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا در بازار داخلی و نیز بی‌ثباتی در بازار ارز می‌شود.

وی با بیان اینکه فولاد خراسان اولین شرکت فولادی بود که در آبان‌ماه و پیش از سرد شدن هوا، مشمول محدودیت مصرف گاز شد، افزود: صنعت فولاد یک صنعت پیشران است و برای رفع مشکلات این حوزه باید برنامه‌ریزی برای تامین نیاز بلندمدت کشور برای تولید ۵۵ میلیون تن فولاد، انجام شود و واردات گاز راه حل کوتاه مدت چالش گاز است.

مدیرعامل فولاد خراسان، بر لزوم سرمایه‌گذاری ۲۵ میلیارد دلاری برای حفظ وضعیت موجود طی سال‌های آینده، ارتقای استاندارد صنایع پایین‌دستی، از جمله لوازم خانگی انرژی بر، اصلاح تعرفه‌ها به صورت پلکانی، هوشمندسازی مصرف با به کارگیری اینترنت اشیا، اعمال مدیریت برای مصرف بهینه انرژی خانوارها و سرمایه‌گذاری و هم‌افزایی شرکت‌های پتروشیمی و تولیدکنندگان فولاد را به عنوان راه حل‌های پیشنهادی خود در این سمینار ارائه داد و بر آمادگی شرکت‌های فولادی‌ها برای سرمایه‌گذاری در حوزه SNG و LNG تاکید کرد.

غفوری با اشاره به اینکه روح حاکم بر مقررات رفع موانع تولید، حاکی از آن است که در مدیریت مصرف گاز، نباید صنایع را در اولویت قطع جریان انرژی قرار داد، بیان کرد: بر اساس ماده ۲۵ قانون بهبود فضای کسب و کار، بر لزوم جبران خسارت صنایع در صورت عمل نکردن شرکت‌های تامین‌کننده انرژی به تعهدات شان تاکید شده است.

وی در پایان همچنین از وزارت نفت خواست که امکان واردات گاز مورد نیاز توسط خود شرکت‌های فولادی را فراهم کند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.