سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 July , 2024 ساعت ×
کاهش قیمت شمش فولادی صادراتی ایران
28 فروردین 1401 - 19:14
شناسه : 26731
در پی تخفیف‌های فولادسازان روس: بر اساس گزارش‌های منتشر شده، طی هفته گذشته میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران، ۶۸۸ دلار و پنج سنت به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش ۳۱.۵ دلاری، معادل ۴.۴ درصدی را نشان می‌دهد و همچنین قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته، ۸۰۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، تغییری را نشان نمی‌دهد.
ارسال توسط : منبع : انجمن فولاد ایران
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، قیمت‌های منتشر شده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته تغییری نداشته و اسلب در قیمت ۷۶۰ تا ۸۵۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. طی هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۶۸۲ تا ۶۹۵ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌ نسبت به قیمت‌های ۱۷ فروردین ماه ۱۴۰۱، حاکی از کاهش ۴.۴ درصدی است.

قیمت شمش فولادی صادراتی ایران که پس از اتمام تعطیلات نوروزی، رکورد تاریخی جدیدی از خود برجای گذاشته بود، در هفته گذشته به کانال ۶۰۰ دلاری عقب‌نشینی کرد که دلیل آن کاهش شدید قیمت بیلت صادراتی روسیه بود. نرخ بیلت صادراتی روسیه به دلیل تحریم‌های موجود و وضع تحریم‌های احتمالی در آینده، کاهش شدیدی را تجربه کرده و بسیاری از مشتریان نسبت به خرید محصولات فولادی روسیه، احتیاط به خرج می‌دهند؛ تحریم‌ها باعث شده تا فولادسازان روس، در نرخ فروش خود تخفیف‌های بزرگی قائل شوند.

 این امر باعث شد تا در هفته گذشته، قیمت بیلت صادراتی ایران نیز تحت تاثیر کاهش قیمت‌های فوب دریای سیاه، کاهش قابل توجهی را تجربه کند. قیمت بیلت صادراتی منطقه CIS در سواحل دریای سیاه، طی هفته گذشته کاهش قابل توجهی را تجربه کرد و به ۷۲۸ دلار به ازای هر تن رسید.

شایان ذکر است که انتظار می‌رود مصوبه اخیر وضع عوارض صادراتی، کاهش قابل توجه حجم صادرات فولاد ایران را در پی داشته باشد.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.