پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲ Thursday, 22 February , 2024 ساعت ×
کاهش قیمت طلا در بازارهای داخلی
05 آذر 1402 - 16:18
شناسه : 36009
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران مطرح کرد: رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی، از ادامه روند نزولی قیمت سکه و طلا در بازارهای داخلی در پی نوسانات کاهشی نرخ ارز خبر داد و گفت: در حال حاضر بازار به ثبات نسبی خوبی رسیده اما رکود شدید تقاضا و کاهش شدید معاملات، صنعت طلای کشور را دچار بحران کرده است.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش «فلزات‌نیوز»، نادر بذرافشان در خصوص وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلای داخل، بیان کرد: در هفته‌ای که گذشت، علی‌رغم افزایش میانگین ۱۲ دلاری قیمت جهانی طلا که در حال حاضر نیز یک هزار و ٩٩۴ دلار است، شاهد روند کاهشی قیمت‌ها در بازارهای داخلی بوده‌ایم.

وی تصریح کرد: با توجه به نوسانات و کاهش نرخ ارز و همچنین نبود تقاضا در بازار داخل که روزبه‌روز بیشتر می‌شود و شرایط بحرانی را برای این صنعت ایجاد کرده است، سکه و طلا روند نزولی را پیش گرفته است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در رابطه با آخرین وضعیت حباب سکه در بازار، عنوان کرد: حباب سکه در طول این هفته، ١۵٠ هزار تومان کاهش یافت و در حال حاضر در محدوده پنج میلیون و ۵٠ هزار تومان قرار دارد.

بذرافشان درباره پیش‌بینی بازار داخل طی هفته‌های پیش‌رو، اظهار داشت: با توجه به شرایط بحرانی و رکود شدیدی که از ابتدای سال بر بازار سکه و طلا حاکم شده است و تقاضا به شدت کاهش پیدا کرده و هنوز شرایط مطلوب و رونق حاصل نشده است، احتمال اینکه نوسان خاصی در بازار ایجاد شود، بعید خواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما معتقدیم با توجه به ثبات نسبی خوبی که از ابتدای سال و طی ماه‌های گذشته در بازار ایجاد شده، نوسانات یک تا ۳ درصد محتمل است و دیگر شاهد تغییرات چندانی در بازار نخواهیم بود. از این رو مردم می‌توانند با خیال راحت معاملات خود در رابطه با سکه و طلا را انجام دهند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.