دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024 ساعت ×
کاهش نامحسوس شاخص بورس
08 تیر 1401 - 19:57
شناسه : 29687
شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز چهارشنبه هشتم تیر ماه با ۷۱۶ ‌واحد کاهش، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۵۱۳‌ هزار واحدی قرار گرفت.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات، معامله‌گران امروز در دو بازار بورس و فرابورس، بیش از ۱۰ میلیارد و ۴۸ میلیون سهم، حق‌ تقدم و اوراق بهادار را به ارزش ۷۶ هزار و ۶۸۶ میلیارد ریال معامله کردند.

شاخص هم‌وزن با ۳۸۸ واحد افزایش، به ۴۲۱ هزار و ۴۸۱ واحد و شاخص قیمت با ۲۳۷ واحد رشد، به ۲۵۷ هزار و ۳۴۲ واحد رسید. شاخص بازار اول، یک هزار و ۴۶ واحد کاهش و شاخص بازار دوم، ۱۷۹ واحد افزایش را ثبت کرد. امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۶ میلیارد و ۷۳ میلیون سهم، حق‌ تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۶ هزار و ۶۹۱ میلیارد ریال معامله شد.

همچنین فجر انرژی خلیج فارس «بفجر» با ۴۸۳ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری غدیر «وغدیر» با ۴۳۷ واحد، پتروشیمی مبین «مبین» با ۴۱۴ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان «پارسان» با ۱۴۳ واحد، تولیدی فولاد سپید فراب کویر «کویر» با ۱۲۹ واحد، با تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند و در مقابل پالایش نفت اصفهان «شپنا» با ۶۲۵ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس «فارس» با ۴۹۵ واحد، پتروشیمی نوری «نوری» با ۲۹۱ واحد، پالایش نفت تهران «شتران» با ۲۵۸ واحد، پالایش نفت بندرعباس «شبندر» با ۲۰۴ واحد، پتروشیمی پارس «پارس» با ۱۹۲ واحد و فولاد خوزستان «فخوز» با ۱۸۲ واحد، تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند؛ نماد پالایش نفت اصفهان «شپنا»، سیمان آبیک «سآبیک»، انتقال داده‌های آسیاتک «آسیاتک»، گسترش سرمایه‌گذاری ایران‌خودرو «خگستر»، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی «شستا»، ایران‌خودرو «خودرو» و سایر اشخاص بورس انرژی «انرژی ۳» در نمادهای پرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه، یک میلیارد و ۱۸۳ میلیون برگه سهم به ارزش چهار هزار و ۵۱۲ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۲۷ واحد کاهش داشت و به ۲۰ هزار و ۴۱۱ واحد رسید. در این بازار، سه میلیارد و ۹۷۵ میلیون برگه سهم و اوراق مالی به ارزش ۳۹ هزار و ۹۹۵ میلیارد ریال دادوستد شد. تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس، بیش از ۲۲۹ هزار و ۳۸۱ نوبت بود.

لازم به ذکر است که نمادهای گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی «سمگا»، تولید برق عسلویه مپنا «بمپنا»، اعتباری ملل «وملل»، بهمن‌دیزل «خدیزل» و برق و انرژی پیوند گستر پارس «بپیوند» با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند. همچنین آهن و فولاد غدیر ایرانیان «فغدیر»، بانک دی «دی»، پلیمر آریا ساسول «آریا»، پتروشیمی تندگویان «شگویا» و فولاد هرمزگان جنوب «هرمز»، پالایش نفت لاوان «شاوان»، پخش البرز «پخش» و شرکت سرمایه گذاری صبا تامین «صبا»، تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.