جمعه, ۱۹ خرداد , ۱۴۰۲ Friday, 9 June , 2023 ساعت ×
کاهش ۳۶ دلاری طلا
18 دی 1400 - 11:30
شناسه : 22739
براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت طلا پس از ریزش سنگین شب گذشته، در معاملات روز جمعه بازار جهانی در آستانه انتشار گزارش اشتغال ماهانه آمریکا ثابت بود، اما به سوی ثبت بزرگترین کاهش هفتگی در بیش از یک ماه اخیر پیش می‌رود.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری پس از دو روز کاهش متوالی، با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۷۹۰ دلار و ۹۰ سنت رسید، با این حال از ابتدای هفته جاری تاکنون حدود ۲ درصد کاهش نشان می‌دهد. همچنین در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۷۹۲ دلار و ۶۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز پنج شنبه ۳۵ دلار و ۹۰ سنت معادل دو درصد کاهش یافت و در ۱۷۸۹ دلار و ۲۰ سنت بسته شد.

کایل رودا تحلیلگر شرکت آی جی مارکتس، اظهار داشت: بازارها انتظارات بالایی برای افزایش سریع‌تر نرخ‌های بهره بانک مرکزی آمریکا پیدا کرده‌اند. دورنمای تلاش بانک مرکزی آمریکا برای کنترل تورم، بازده اوراق قرضه را بالا برده است.

ابزار فدرال واچ شرکت CME نشان می‌دهد که معامله‌گران اکنون بیش از ۷۰ درصد احتمال می‌دهند نرخ‌های بهره در نشست ماه مارس بانک مرکزی آمریکا افزایش پیدا کند، زیرا حتی مقامات موافق پایین ماندن نرخ‌های بهره احساس می‌کنند لازم است امسال سیاست پولی تحکیم شود.

بر اساس گزارش رویترز، بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا به بالاترین سطح از ماه مارس سال ۲۰۲۱ صعود کرد. بازده بالاتر هزینه نگهداری طلا که دارایی بدون سوددهی است را افزایش می‌دهد.

طلا دارایی امن در برابر تورم شناخته می‌شود، اما به افزایش نرخ‌های بهره آمریکا که هزینه نگهداری این فلز ارزشمند را افزایش می‌دهد، به شدت حساس است. جزییات نشست ماه دسامبر بانک مرکزی آمریکا که روز چهارشنبه منتشر شد، نشان داد مقامات بانک مرکزی درباره کاهش مجموع دارایی‌های در اختیار این بانک و افزایش سریع‌تر از موعد نرخ‌های بهره برای مبارزه با تورم گفت‌وگو کرده‌اند.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز پیش‌بینی کرد که اونس طلا ممکن است در حدود ۱۷۸۲ دلار تثبیت شود و به محدوده ۱۸۰۱ تا ۱۸۱۵ دلار صعود کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری تغییر چندانی نداشت و ۲۲ دلار و ۱۴ سنت معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۹۶۶ دلار و ۵۰ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به یک هزار و ۸۷۲ دلار و ۲ سنت رسید.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.