سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 July , 2024 ساعت ×
کسب بالاترین بازده در بین شرکت‌های سرمایه‌گذاری بازار سرمایه
08 آذر 1399 - 7:08
شناسه : 2009
دکتر عبدالله شیرمحمدپور مدیرعامل شرکت آتیه اندیشان مس با اشاره به حمایت‌های بی‌دریغ دکتر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس که یکی از مدیران جهادی جمهوری اسلامی ایران است و با حضور خود در هر سازمان یا بنگاه اقتصادی باعث تحول عظیم در حوزه توسعه اقتصادی آن مجموعه و نهایتاً برای کشور عزیزمان می‌شود، گفت: بودجه سال 99 شرکت سرمایه‌گذاری آتیه‌اندیشان مس مبلغ 1.600.000میلیون ریال بوده که بر اساس عملکرد واقعی شش‌ماهه نخست سال 99 مبلغ 1.165.793 میلیون ریال از آن، معادل 73 درصد محقق شده است.
ارسال توسط : منبع : مس پرس
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از مس پرس، شیرمحمدپور با بیان این‌که مدیرعامل محترم صندوق بازنشستگی مس طی ماه‌های اخیر حمایت شایسته‌ای از فعالیت مالی و اقتصادی این شرکت کرده است، افزود: سود حاصل از خریدوفروش شرکت برای کل سال ۹۹ مبلغ ۱٫۰۸۴٫۰۰۰ میلیون ریال پیش‌بینی شده که در شش‌ماهه ابتدای سال جاری مبلغ ۶۲۳٫۱۶۶ میلیون ریال برابر ۵۷ درصد محقق شده است. درنتیجه شرکت در شش‌ماهه نخست سال جاری توانسته ۴۵ درصد در حوزه عملکرد بیشتر از اهداف بودجه۹۹ و ۶۵ درصد بیشتر از دوره مشابه سال قبل محقق کند.

کسب بالاترین بازده در بین شرکت‌های سرمایه‌گذاری بازار سرمایه و همچنین بالاتر از شاخص کل بورس، به‌طوری‌که ارزش پرتفوی از ابتدای سال۹۹ تا ۳۱/۰۶/۹۹ معادل ۲۹۲ درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل هلدینگ آتیه‌اندیشان مس در ادامه به مهم‌ترین اقدامات این هلدینگ از ابتدای سال جاری تاکنون اشاره کرد و گفت: اخذ مجوز افزایش سرمایه شرکت از محل سود انباشته از ۳٫۰۰۰ میلیارد ریال به ۴٫۰۰۰ میلیارد ریال از سازمان بورس و  اوراق بهادار و انجام مقدمات پذیرش شرکت در بازار سرمایه و برگزاری اولین جلسه در شرکت بورس اوراق بهادار تهران از مهم‌ترین این اقدامات است.
مدیرعامل شرکت آتیه‌اندیشان مس به فعال نمودن شرکت فرعی سرمایه‌گذاری نواندیشان کرمان و خارج نمودن شرکت مذکور از زیان انباشته اشاره کرد و گفت: در پی این اقدامات شرکت نواندیشان کرمان در شش‌ماهه ابتدای سال ۹۹ معادل سرمایه ثبتی خود، سود خالص کسب کرده است.
وی افزود: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۰ درصد  از مطالبات سهامدار عمده شرکت تسویه شده است.
مدیرعامل شرکت آتیه‌اندیشان مس ادامه داد: کسب بالاترین بازده در بین شرکت‌های سرمایه‌گذاری بازار سرمایه و همچنین بالاتر از شاخص کل بورس، به‌طوری‌که ارزش پرتفوی از  ابتدای سال۹۹ تا ۳۱/۰۶/۹۹ معادل ۲۹۲ درصد افزایش داشته است.
مدیرعامل شرکت آتیه‌اندیشان مس در ادامه به برنامه‌های این شرکت برای افزایش بهره‌وری پول و سرمایه اشاره کرد و گفت: کاهش دوره وصول مطالبات، تحلیل و بررسی مداوم صنایع و شرکت‌های موجود در بازار سرمایه و یافتن مناسب‌ترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری، استفاده بهینه از دارایی‌های شرکت و مولدسازی آنها در حوزه نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، حضور در بازار اولیه و آماده‌سازی شرکت جهت ورود به بازار سرمایه و خلق ارزش و مشارکت در تأمین و ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و صندوق‌های نوآوری و پژوهش در راستای زنجیره ارزش گروه ملی مس و هدایت منابع مالی شرکت در فعالیت‌های اقتصادی سودآور و کسب بازده بالاتر از نرخ تورم و بالاترین بازدهی در بین شرکت‌های سرمایه‌گذاری از مهم‌ترین برنامه‌های این شرکت برای افزایش بهره‌وری پول و سرمایه است.
شیرمحمدپور به تدوین، اجرا و برنامه‌ریزی استراتژیک شرکت با روش کارت امتیازی متوازن (BSC) به‌عنوان یکی از اقدامات مهم شرکت اشاره کرد و اظهار داشت: برگزاری کمیته راهبردی و کمیته سرمایه‌گذاری به‌صورت هفتگی در راستای تحقق اهداف سازمانی برای کسب بالاترین بازده و یکپارچه‌سازی سیستم‌های کاری مالی اداری تحت وب (راهکاران-سیگما؛ ره‌آورد نوین) و دورکاری در بسترهای ارتباطی کارمندان شامل شبکه‌های سازمانی، شبکه‌های اجتماعی و ارتباطات موبایلی در راستای رعایت پروتکل بهداشتی از دیگر اقدامات مهم این شرکت از ابتدای سال جاری تاکنون بوده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.