دوشنبه, ۱۵ خرداد , ۱۴۰۲ Monday, 5 June , 2023 ساعت ×
کسب رتبه اول بهره‌وری و بازدهی فروش توسط صدرتامین
05 بهمن 1400 - 10:11
شناسه : 23608
در بیست و چهارمین سال همایش شرکت‌های برتر ایران که با حضور مقامات کشوری و مدیران شرکت‌های برتر ایران در محل سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، شرکت سرمایه‌گذاری صدرتامین، رتبه اول از نظر بهره‌وری کل عوامل در گروه شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی و رتبه اول از نظر بازده فروش در گروه چند رشته‌ای صنعتی را کسب کرد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی ذوب‌آهن
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، سعید عبودی رییس هییت‌مدیره و غلامرضا سلیمانی مدیرعامل صدرتامین به نمایندگی از این مجموعه در مراسم حاضر و لوح و تندیس برترین شرکت از نظر بهره‌وری را دریافت کردند. شرکت‌های معدنی املاح ایران به عنوان رتبه اول از نظر شاخص بازده فروش در گروه اکتشاف و استخراج و مس شهید باهنر نیز موفق شدند در جمع شرکت های برتر ایران قرار گیرند.

صدرتامین با ۱۶ شرکت مدیریتی بورسی و غیر بورسی شامل ذوب‌آهن اصفهان، زغال‌سنگ پروده طبس، مس شهید باهنر، معدنی املاح ایران، صنایع خاک چینی ایران، پشم شیشه ایران، فراورده‌های نسوز ایران، کاشی الوند، کاشی سعدی، لعابیران، توسعه معادن پارس تامین، توسعه معادن طلای کردستان، توسعه تعالی صدرفردا، اکتشاف و حفاری صدرتامین، صنایع سرام آرا و ایپیکو توانست طی ۳ سال گذشته دستاوردهای گسترده‌ای را به دست آورد.

اخذ پروانه بهره‌برداری معدن دولومیت نهاوند، عملیاتی کردن برداشت از معدن و احداث کارخانه طلای کردستان، اخذ گواهی کشف یکی از بزرگ‌ترین معادن طلای کشور در سیستان و بلوچستان، انجام مطالعات اکتشافی تکمیلی در معدن پلی متال طالمسی انارک، اخذ مجوز ۲ محدوده معدنی توسط شرکت زغال پرورده طبس، و اخذ پروانه بهره‌برداری معدن بتونیت، راه‌اندازی شرکت مهندسی اکتشافی و حفاری، راه‌اندازی اولین شتاب‌دهنده معدن و صنایع معدنی در ایران سرایان و …. از جمله دستاوردهای هلدینگ در حوزه معدن است. همچنین شرکت ذوب‌آهن اصفهان در طی ۳ سال گذشته توانست علاوه از خروج زیان انباشته که سالیان سال به یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها برای این شرکت تبدیل شده بود، حاشیه سود ۱۰ درصدی را به ثبت برساند و کشور را در زمینه تولید ریل به خودکفایی برساند.

صدرتامین تلاش دارد تا پایان سال پروژه‌های ملی از جمله پروژه تولید انواع بلوک و پانل سبک گازی و ملات خشک، پروژه فراوری مواد اولیه جمبزه، تامین مواد اولیه صنعت نسوز و پروژه دولومیت نهاوند، اجرای پروژه معدن طلای قلقله کردستان پس از یک دهه، پروژه معدن طلای سیستان و بلوچستان، پروژه احداث کارخانه تولید سولفات پتاسیم و کلرید کلسیم، پروژه تولید کاغذ سنگی با چشم‌انداز تکمیل زنجیره آهک و برخی پروژه‌های دیگر در مناطق محروم و کمتر برخوردار به ارزش بیش از دو هزار میلیارد تومان و اشتغال‌زایی بیش از ۵۰۰ نفر را به بهره‌برداری برساند.

همچنین سرمایه هلدینگ صدرتامین از مبلغ دو هزار میلیارد تومان به سه هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۹ رسید. تاصیکو از نمادهای اطمینان بخش و موثر در بازار سرمایه است و ارقام به ثبت رسیده حاصل تلاش کار تیمی در ستاد صدرتامین، مدیران، هییت‌مدیره‌ها و کارگران زحمتکش شرکت‌های تابعه بوده است، به طوری که با بررسی اعداد و اعلام آن در ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ و در مجمع عمومی صدرتامین نشان از رشد ۵۶۵ درصدی ارزش پورتفوی بورسی هلدینگ از مبلغ ۷.۰۴۳ میلیارد تومان در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ به مبلغ ۴۶.۸۶۱ میلیارد تومان در اردیبهشت سال ۱۴۰۰ و رشد ۵۰۱ درصدی ارزش کل بازار هلدینگ از مبلغ ۵.۰۹۴ میلیارد تومان از سال ۱۳۹۸ به مبلغ ۳۰.۶۵۹ میلیارد تومان در خردادماه ۱۴۰۰ دارد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.