یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ Sunday, 14 April , 2024 ساعت ×
گازپروم گاز اروپا را تامین می‌کند
20 آبان 1400 - 11:56
شناسه : 20375
براساس گزارش‌های منتشر شده، گازپروم اعلام کرد که در ماه جاری میلادی حجم بالایی از گاز طبیعی را روانه تاسیسات ذخیره‌سازی اتحادیه اروپا می‌کند.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، شرکت دولتی گازپروم روسیه اعلام کرد که در ماه نوامبر برنامه ارسال گاز به پنج تاسیسات ذخیره‌سازی اروپا را آغاز می‌کند. همان طور که ولادیمیر پوتین رییس‌جمهوری روسیه ماه گذشته به قاره سبز، عمل می‌کند.

گازپروم در بیانیه‌ای بدون اشاره به جزئیات بیشتر اظهار داشت: حجم و مسیرهای انتقال گاز مشخص شده است؛ این بیانیه به کاهش قیمت شاخص منطقه‌ای اروپا انجامید. البته دو هفته پیش، پوتین به این شرکت صادرکننده دستور داد از هشتم ماه نوامبر (۱۷ آبان‌ماه) و پس از تکمیل کمپین ذخیره‌سازی روسیه، بر پر کردن دوباره ذخیره‌سازی‌های خود در آلمان و اتریش تمرکز کند.

گفتنی است، قیمت گاز اروپا در سال جاری میلادی افزایش یافته و نزدیک به چهار برابر شد، زیرا روسیه محدودیت عرضه را حفظ و محموله‌های گاز طبیعی مایع‌شده را به آسیا هدایت کرده است.

تام مارزک مانسر رییس بخش تجزیه و تحلیل گاز موسسه آی‌سی‌آی‌اس (ICIS) در پایان خاطرنشان کرد: برای کاهش مداوم قیمت‌ها، بازار به جزئیات بیشتری درباره برنامه‌های شرکت روس برای پر کردن انبارهای اروپایی خود نیاز دارد که در بیانیه روز سه‌شنبه اشاره‌ای به این مضوع نشده است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.