دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
گام‌های اساسی فورتسکیو برای به صفر رساندن انتشار کربن
26 اسفند 1399 - 13:02
شناسه : 9172
شرکت استرالیایی «فورتسکیو» که به عنوان چهارمین تولیدکننده بزرگ سنگ‌آهن جهان شناخته می‌شود، قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ یعنی ۱۰ سال جلوتر از هدف قبلی خود، انتشار کربن شرکت را به صفر برساند.
ارسال توسط : منبع : تسنیم
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، شرکت استرالیایی «فورتسکیو» که به عنوان چهارمین تولیدکننده بزرگ سنگ‌آهن جهان شناخته می‌شود، روز دوشنبه اعلام کرد که قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ یعنی ۱۰ سال جلوتر از هدف قبلی خود، انتشار کربن شرکت را به صفر برساند. این اطلاعیه که شامل انتشار آلاینده‌های کربنی به صورت مستقیم و غیرمستقیم است، در حالی منتشر می‌شود که شرکت‌های رقیب فورتسکیو یعنی ریو تینتو Rio Tinto و بی اچ پی BHP Group نیز به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر پیش می‌روند و سرمایه‌گذاران به طور فزاینده‌ای خواستار پاسخگویی این شرکت‌ها برای اطمینان از پیگیری و دستیابی به اهداف مربوط به کاهش آلاینده‌ها هستند.

در این راستا ماه گذشته ریو تینتو اهداف جدیدی را برای کاهش میزان انتشار آلاینده‌های کربنی مشتری‌های خود اعلام کرد. مشتری‌های این شرکت عمدتاً در صنعت فولاد که به شدت آلایندگی ایجاد می‌کند، که این امر سبب شد شرکت اهداف تغییرات آب و هوایی را به برنامه‌های تشویقی کوتاه مدت خود اضافه کرد.

در این بین شرکت فورتسکیو برآورد میزان انتشار آلاینده‌های مشتری را فاش نمی‌کند، با این استدلال که در چارچوب سازمان ملل متحد که کشورها را مسئول انتشار در مرزهای خود کرده است، این آلاینده‌ها دو بار به حساب خواهد آمد.

چهارمین معدنکار بزرگ سنگ‌آهن در جهان اعلام کرد که اهداف انتشار کربن را در ساختار رسمی پاداش خود که شامل مشوق‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت در سراسر این شرکت می‌شود، تعیین خواهد کرد.

اندرو فارست، رییس هییت مدیره شرکت فورتسکیو گفت: در حالی که ابتکارات ما در زمینه صنعت انرژی سبز ممکن است، روزی به دلیل تقاضای جهانی برای انرژی‌های تجدیدپذیر از تجارت سنگ‌آهن ما پیشی بگیرد، اما تعهد ما به سنگ‌آهن و منابع در سطح جهانی از بین نخواهد رفت.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.