جمعه, ۱۸ خرداد , ۱۴۰۳ Friday, 7 June , 2024 ساعت ×
گام موثر«ومعادن» برای توسعه بخش معدن
20 شهریور 1400 - 15:55
شناسه : 17566
توسعه بخش معدن می‌تواند با ایجاد فرصت‌های شغلی در محرومیت‌زدایی نقش آفرین باشد. در همین راستا شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات طی برنامه‌ای که در دستور کار دارد، برای سه محور غرب، شرق و جنوب کشور و به خصوص چهار استان کمتر توسعه‌یافته سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و خراسان جنوبی برنامه‌ریزی کرده است تا با حضور بزرگان معدنی علاوه بر توسعه فعالیت‌های این بخش، شعار اشتغال‌زایی را محقق کند.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، سرمایه‌گذاری گسترده شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با همراهی شرکت‌های معدنی و صنعتی چادرملو، معدنی و صنعتی گل‌گهر، گهرزمین و تجلی در استان‌های کمتر توسعه یافته با تاکید بر تحقق توسعه پایدار و لحاظ کردن پیوست‌های فرهنگی، اجتماعی و… در دستور کار قرار گرفته است.

برنامه‌ای که می‌تواند با مدیریت شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات و همچنین حضور شرکت تازه تاسیس تجلی با نگاهی پروژه محور ایجاد شده، اتفاقات بزرگی را در بخش معدن رقم زند. اما شاید مهمترین دستاورد نهفته در دل این برنامه محرومیت‌زدایی و اشتغال‌زایی در سایه توسعه فعالیت‌های معدنی و ایجاد واحدهای صنایع معدنی باشد. لذا استفاده درست از ظرفیت‌های معدنی موجود در این استان‌ها می‌تواند ضمن بازدهی قابل قبول برای شرکت‌ها، موجب تولید اشتغال پایدار در سطح وسیع و انتفاع مردم منطقه از طریق اعطای اولویت واگذاری بخش عمده‌ای از سهام به آنان باشد.

امین صفری معاون شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با اشاره به برنامه «ومعادن» در سه استان یاد شده با حضور شرکت‌های بزرگ معدنی، اظهار داشت: در اجرای این طرح چند شرکت بزرگ معدنی حضور دارند که نمونه بارز موفقیت آن‌ها در پروژه‌هایی مانند پروژه ملی خط انتقال آب از خلیج فارس است که شاید بتوان آن را در میان پنج طرح مثبت دولت دوازدهم دانست. لذا تلاش داریم تا این شرکت‌ها در کنار هم قرار گرفته و شاهد هم‌افزایی در قدرت اجرایی و مالی باشیم.

وی افزود: در دیگر کشورها نیز شرکت‌های بزرگی همچون ریوتینتو، گلنکور، بی اچ پی و… با وجود دَه‌ها معدن در اختیار خود اما با توجه به موارد خاص برای اجرای یک پروژه بزرگ برای رسیدن به حداکثر بازدهی با قرار گیری در کنار هم نهایتا در قالب یک شرکت کار را دنبال می‌کنند.

شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، گفت: در تلاش هستیم تا از مزیت نسبی موجود استفاده کرده و این شرکت‌ها را در کنار یکدیگر قرار داده و با ایجاد هم‌افزایی و هماهنگی بین آنها پروژه‌های بزرگی را اجرا کنیم. بی‌شک ورود ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه به این استان‌ها که اغلب مرزی هستند و کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند، می‌تواند در اشتغال‌زایی و پاک کردن چهره محرومیت نقش آفرین باشد. از سوی دیگر، توسعه اقتصادی در این استان‌ها منجر به افزایش امنیت برای کل کشور شده و فرصت‌های شغلی بسیاری برای مردم آن نواحی فراهم می‌کند.

صفری در پایان خاطرنشان کرد: براساس تصمیمات ایجاد شده برای بلندمدت قرار است مردم منطقه به ویژه افرادی که تحت پوشش کمیته امداد و ایثارگران را سهامداران پروژه‌های اجرایی کنیم .علاوه بر این شرکت‌های یادشده کارنامه موفقی از همکاری‌های مشترک داشته‌اند که می‌تواند نویدبخش نتیجه‌ای مثبت در اجرای برنامه توسعه صنایع معدنی و فلزی و شکوفایی اقتصادی منطقه داشته باشد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.