یکشنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۳ Sunday, 16 June , 2024 ساعت ×
گزارشی از طرح مطالعات جامع مخازن نفت مرکزی
08 اردیبهشت 1400 - 16:47
شناسه : 11426
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران مطرح کرد؛ مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، گفت: مطالعه میدان‌های سرخون، سراجه و تنگ‌بیجار در قالب طرح مطالعات جامع مخازن این شرکت پایان یافته و مطالعه جامع میدان کنگان نیز رو به اتمام است.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، رامین حاتمی مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با اشاره به واگذاری مطالعات جامع ۹ میدان این شرکت، اظهار داشت: تاکنون مطالعه میدان‌های سرخون، سراجه و تنگ‌بیجار به پایان رسیده و میدان‌های دهلران و هما نیز امسال نهایی خواهد شد.

وی افزود: بر اساس ابلاغیه راهبرد توسعه و بهره‌برداری صیانتی از مخازن نفت و گاز از سوی وزارت نفت، مطالعه چهار میدان کنگان، خانگیران، سروستان و سعادت‌آباد نیز تاکنون واگذار شده که در این بین مطالعه میدان کنگان در حال پایان است و نتایج آن ماه آینده به برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران ارائه خواهد شد. مطالعات ۶ میدان شامل شانول، وراوی، نفت‌شهر، تابناک، آغار و دالان نیز در مرحله انجام مناقصات مربوطه و تعیین مشاور است.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران درباره واگذاری پروژه‌های مطالعات میدان‌محور با مشارکت دانشگاه‌های معتبر کشور، گفت: پروژه‌های در حال اجرای میدان‌محور با مشارکت دانشگاه‌ها شامل همه فعالیت‌های مطالعاتی، آزمایشگاهی و ازدیاد برداشت است. در این بخش ۶ میدان در قالب سه پروژه در مرحله اجرا قرار دارد؛ همچنین مطالعات میدان‌های تنگ‌بیجار، باباقیر، بانکول و سمند به دانشگاه شهید چمران و میدان خشت به دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران واگذار و اجرای آن آغاز شد، به همین منظور مطالعات میدان دانان نیز به دانشگاه ایلام واگذار شده و در مرحله نهایی شرح کار فنی قرار گرفته است.

لازم به توضیح است که شرکت نفت مناطق مرکزی ایران مسئولیت تولید و توسعه ۸۴ میدان نفتی و گازی را در ۱۱ استان ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خوزستان، فارس، قم، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و هرمزگان بر‌عهده دارد که تاکنون ۱۳ میدان گازی و ۱۳ میدان نفتی توسعه‌ یافته و توسعه دیگر میدان‌ها نیز در برنامه‌های آینده شرکت قرار دارد. این شرکت سال گذشته موفق شد در مجموع ۶۳ میلیون بشکه نفت و میعانات گازی و ۷۰ میلیارد مترمکعب گاز از میدان‌های زیر پوشش خود تولید کند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.