یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 23 June , 2024 ساعت ×
گزارش تولید شمش آلومینیوم در ۱۰ ماهه امسال
25 بهمن 1399 - 13:58
شناسه : 6912
تولید شمش آلومینیوم در ۱۰ ماهه امسال با رشد ۶۵ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به رقم ۳۶۴ هزار و ۷۸۳ تن رسید.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بر اساس آمار عملکرد واحدهای تولیدی ایرالکو (اراک)، المهدی (بندرعباس)، آلومینای ایران (خراسان شمالی) و سالکو (فارس) گویای آن است که بیشترین رشد عملکرد ۱۰ ماهه امسال مربوط به آلومینای ایران با ۱۹۶ درصد و کم‌ترین هم ایرالکو به میزان ۶ درصد ثبت شد.

همچنین بیشترین تولید شمش آلومینیوم در دوره ۱۰ ماهه ۱۳۹۹ مربوط به ایرالکو با رقم ۱۵۵ هزار و ۵۷۷ تن ثبت شد که ۴۲.۶ درصد کل را به خود اختصاص داد.

رشد ۵۸ درصدی تولید شمش در دی‌ ماه 

دی‌ماه امسال تولید شمش آلومینیوم در واحدهای یاد شده به رقم ۳۹ هزار و ۵۶۰ تن رسید که در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته، رشد ۵۸ درصدی داشته است.

بیشترین رشد مربوط به آلومینای ایران با ۱۰۷ درصد و کمترین میزان هم از آن ایرالکو با رقم ۵ درصد به ثبت رسید.

تولید ۱۹۳.۹ هزار تن پودر آلومینا

تولید پودر آلومینا در تنها واحد تولیدی کشور در این بخش (شرکت آلومینای ایران) طی ۱۰ ماهه امسال به ۱۹۳ هزار و ۹۶۲ تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، تفاوت معناداری ندارد.

تولید پودر آلومینا در واحد یاد شده طی دی ‌ماه امسال به رقم ۱۶ هزار و ۷۲۳ تن رسید که در مقایسه با ماه مشابه در سال ۱۳۹۸، کاهش ۱۶ درصدی را نشان می‌دهد. 

میزان تولید شمش آلومینیوم در ۹ ماهه امسال به رقم ۳۰۸ هزار تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، ۵۱.۲ درصد افزایش یافته است.

برپایه جداول آماری وزارت صنعت، معدن و تجارت، میزان تولید شمش خالص آلومینیوم با ۹۸ برابر در دوره ۹ ماهه ابتدایی، به ۲۰۳.۸ هزار تن رسید.

آمار عملکرد مجموعه‌های تولید شمش آلومینیوم در ایرالکو (اراک)، المهدی ۱ و ۲ (المهدی و هرمزال) بندرعباس، سالکو (لامرد – فارس) و آلومینای ایران(جاجرم – خراسان شمالی) در آذر ماه امسال نسبت به ماه مشابه رشد ۵۵ درصدی را ثبت کرد.

آمارهای مورد بررسی گویای تولید ۱۷۵.۳ هزار تن پودر آلومینا در مجموعه آلومینای ایران (خراسان شمالی) است که در مقایسه با رقم ۱۷۲.۱ هزار تن عملکرد ۹ ماهه سال ۱۳۹۸، رشد ۱.۸ درصدی را به ثبت رساند. بر پایه آمار رسمی وزارت صنعت، معدن و تجارت، میزان تولید شمش آلومینیوم طی سال‌های ۱۳۹۷ و ۹۸ به ترتیب ۳۱۰ و ۲۸۵.۸ هزار تن بود.

به گزارش اخبارفلزات، براساس آمار عملکرد واحدهای تولیدی ایرالکو (اراک)، المهدی (بندرعباس)، آلومینای ایران (خراسان شمالی) و سالکو (فارس) گویای آن است که بیشترین رشد عملکرد ۱۰ ماهه امسال مربوط به آلومینای ایران با ۱۹۶ درصد و کم‌ترین هم ایرالکو به میزان ۶ درصد ثبت شد.

همچنین بیشترین تولید شمش آلومینیوم در دوره ۱۰ ماهه ۱۳۹۹ مربوط به ایرالکو با رقم ۱۵۵ هزار و ۵۷۷ تن ثبت شد که ۴۲.۶ درصد کل را به خود اختصاص داد.

رشد ۵۸ درصدی تولید شمش در دی‌ماه 

دی‌ماه امسال تولید شمش آلومینیوم در واحدهای یاد شده به رقم ۳۹ هزار و ۵۶۰ تن رسید که در مقایسه با ماه مشابه پارسال افزایش ۵۸ درصدی نشان می‌دهد.

بیشترین رشد مربوط به آلومینای ایران با ۱۰۷ درصد و کمترین میزان هم از آن ایرالکو با رقم ۵ درصد به ثبت رسید.

تولید ۱۹۳.۹ هزار تن پودر آلومینا

تولید پودر آلومینا در تنها واحد تولیدی کشور در این بخش (شرکت آلومینای ایران) در ۱۰ ماهه امسال به ۱۹۳ هزار و ۹۶۲ تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تفاوت معناداری ندارد.

تولید پودر آلومینا در واحد یاد شده دی‌ماه امسال به رقم ۱۶ هزار و ۷۲۳ تن رسید که در مقایسه با ماه مشابه در سال ۹۸ کاهش ۱۶ درصدی دارد. 

میزان تولید شمش آلومینیوم در ۹ ماهه امسال به رقم ۳۰۸ هزار تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۵۱.۲ درصدی را نشان می‌دهد.

 برپایه جداول آماری وزارت صنعت، معدن وتجارت، میزان تولید شمش خالص آلومینیوم در دوره ۹ ماهه ابتدایی ۹۸ برابر با ۲۰۳.۸ هزار تن ثبت شده بود.

آمار عملکرد مجموعه‌های تولید شمش آلومینیوم در ایرالکو (اراک)، المهدی ۱ و ۲ (المهدی و هرمزال) بندرعباس، سالکو (لامرد – فارس) و آلومینای ایران(جاجرم – خراسان شمالی) در آذرماه امسال نسبت به ماه مشابه رشد ۵۵ درصدی را ثبت کرد.

آمارهای مورد بررسی گویای تولید ۱۷۵.۳ هزار تن پودر آلومینا در مجموعه آلومینای ایران (خراسان شمالی) است که در مقایسه با رقم ۱۷۲.۱ هزار تن عملکرد ۹ ماهه ۹۸ رشد ۱.۸ درصدی را ثبت کرد.  برپایه آمار رسمی وزارت صنعت، معدن و تجارت میزان تولید شمش آلومینیوم را در سال‌های ۹۷ و ۹۸ به ترتیب افزود بر ۳۱۰ و ۲۸۵.۸ هزار تن را نشان می‌دهد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.