پنج شنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۲ Thursday, 28 September , 2023 ساعت ×
گزارش ۹ ماهه فولاد مبارکه بسیار عالی خواهد بود
30 آذر 1399 - 4:29
شناسه : 3502
مدیران فولاد مبارکه با نگاهی راهبردی و بلند مدت،در مجمع عمومی بخش قابل توجهی از سود این شرکت را به به طرح های توسعه، مانند نورد گرم 2 اختصاص داده اند.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از ایلنا؛ یوسف اصلانی، تحلیگر بازار سرمایه گفت قیمت تختال و ورق گرم صنعت فولاد ایران در ماه‌های اخیر رشد قابل توجهی داشته است. همچنین وضعیت دلار نیمایی به نفع شرکت‌های صادرات محور است. با توجه به تولید واکسن کرونا و چشم انداز پایان همه گیری، قطعا در بازارهای جهانی در کنار تقاضای انباشته قبلی، تقاضای جدید نیز شکل خواهد گرفت، از این رو چشم انداز سوددهی فولاد مبارکه بسیار مناسب خواهد بود.
اصلانی در خصوص ارزش بنیادی فولاد مبارکه گفت: مدیران فولاد مبارکه با نگاهی راهبردی و بلند مدت،در مجمع عمومی بخش قابل توجهی از سود این شرکت را به به طرح های توسعه، مانند نورد گرم ۲ اختصاص داده اند. همچنین زنجیره تولید را تکمیل کرده اند که این اقدامات ارزش بنیادی این شرکت را بسیار مناسب کرده است. فولاد مبارکه در حال حاضر از جمله شرکت هایی در بورس است که دارایی های بسیار قابل قبولی دارد و توان مالی این شرکت نیز بسیار بالا است.
این تحلیلگر بازار سرمایه ادامه داد: فولاد مبارکه سهامداران بسیاری در بورس دارد و از نمادهای شاخص ساز و بزرگ بازار سرمایه است و مثبت یا منفی شدن قیمت آن در بورس، تاثیر قابل توجهی بر شاخص کل دارد. علی رغم این که قیمت این سهم در سال حاضر در محدوده ۱۴۰۰ تومان است اما هدف این سهم رسیدن به قیمت ۲۸۰۰ الی ۳۰۰۰ تومان است.
اصلانی در پایان تاکید کرد: قطعا گزارش مالی ۹ ماهه فولاد مبارکه در کدال، گزارش بسیار خوب و ویژه ای خواهد بود. متاسفانه خبرهای حاشیه ساز مانند تحقیق و تفحص مجلس از فولاد مبارکه یا قیمت گذاری دستوری توسط وزارت صمت، روند رشد فولاد مبارکه و رشد قیمت آن در بورس را با اختلال مواجه می کند و سهامداران این شرکت در بورس را نگران می کند. اگر این قبیل حاشیه سازی های مجلس و وزارت صمت نباشد، فولاد مبارکه چه از حیث فروش و چه ازحیث رشد ارزش سهام اش در بورس، چشم انذاز بسیار خوبی خواهد داشت.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.