یکشنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۳ Sunday, 16 June , 2024 ساعت ×
گل‌گهر، نیروی کارِ سالم را محور توسعه و سرمایه می‌داند
24 آذر 1400 - 9:15
شناسه : 21812
مدیر سلامت، ایمنی و محیط زیست شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر گفت: همگام با سیاست‌گذاری‌های متولیان و ناظران قانونی حوزه «HSE»، نگاه مدیران ارشد شرکت‌های معدنی و صنعتی به ایجاد زیرساخت‌ جهت کاهش نرخ بروز حوادث، بیماری‌های شغلی و حفاظت از محیط‌زیست معطوف شده است.
ارسال توسط : منبع : ماهنامه اخبارفلزات
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، حمزه اله بخشی مدیر سلامت، ایمنی و محیط زیست شرکت گل‌گهر با بیان اینکه این دیدگاه می‌تواند ضامن حفظ و ارتقای نظام «HSE» یک شرکت باشد، اظهار داشت: بلوغ فرایندهای سیستمی، آگاهی و سطح فرهنگ کارکنان، به ‌کارگیری نیروهای متخصص، همسوسازی تمام فرایندهای مرتبط با «HSE»، تعامل سطوح مختلف سازمانی با این نظام، استفاده از تکنولوژی‌های نوظهور در حوزه «HSE» و برقراری ارتباط بین صنعت و دانشگاه از دیگر عوامل تاثیرگذار بر روند استقرار نظام یکپارچه «HSE» در هر سازمان است.

وی افزود: رویکرد اصلی مدیریت «HSE» شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر حفظ و ارتقای سلامت کارکنان و حفاظت از محیط‌زیست است و ما این کار با جاری سازی چشم‌انداز صفر حوادث (Zero Vision)، الزامات قانونی ملی و بین‌المللی، تدوین سند استراتژیک ده‌ساله «HSE»، استقرار سیستم‌های مدیریتی از قبیل «ISO45001» و «ISO14001» انجام می‌دهیم.

مدیر سلامت، ایمنی و محیط زیست شرکت گل‌گهر، گفت: در گل‌گهر بسترهای نرم‌افزاری برای پایش مستمر فرایندهای «HSE» مدیریت رویدادها برای انجام اقدامات کنشی و واکنشی و مدیریت بحران و شرایط اضطراری سه حوزه سلامت، ایمنی و محیط زیست ایجاد شده است.

بخشی بیان کرد: برای افزایش سطح آگاهی نیروی انسانی نیز اقداماتی چون برگزاری سمینارهای آموزشی تخصصی ویژه پرسنل «HSE» شرکت و پیمانکاران انجام شده است. واحد ایمنی شرکت گل‌گهر در حال تدوین سند ده‌ساله مدیریت استراتژیک ایمنی برای دستیابی به چشم‌انداز «ایمن‌ترین شرکت بدون حادثه منجر به مرگ و ناتوانی» کرد.

وی درباره اقدامات واحد ایمنی شرکت ادامه داد: به‌روزرسانی دستورالعمل‌ها و روش‌های اجرایی ایمنی مرتبط با معادن و صنایع مطابق با استانداردهای ملی، ایجاد رَویه مدیریت تغییر در تمام فرایند‌ها، پایش مجوزهای کاری و کارت قرمز تجهیزات، شناسایی و ارزیابی ریسک‌های ایمنی با استفاده از روش‌های «JHA» و «FMEA»، تهیه و به‌روزرسانی فایل‌های آموزشی ایمنی مطابق با پاورپوینت‌های «HAZID»، ارزیابی عملکرد ایمنی پیمانکاران در دوره شش‌ماهه، از جمله اقدامات این واحد بوده است.

مدیر سلامت،ایمنی و محیط زیست شرکت گل‌گهر اذعان داشت: این شرکت برای برگزاری دومین همایش ملی ایمنی در معادن و صنایع معدنی (اسفندماه ۱۴۰۰) و برگزاری جلسات ماهیانه کمیته عالی «HSE» پیمانکاران، جلسات کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار، ثبت و پیگیری کلیه آنومالی‌ها و مغایرت‌های شناسایی‌شده در سامانه مدیریت «HSE»، بازرسی از کلیه تجهیزات بالابر و جرثقیل و صدور گواهی سلامت از سوی مراجع ذی‌صلاح را در دستور کار دارد.

بخشی تاکید کرد: در راستای هدف استراتژیک بهبود عملکرد محیط زیست، اقدام به استقرار سیستم مدیریتی «ISO14001» کرده‌ایم و کلیه فرایندهای موجود در نظام مدیریت این حوزه را بر مبنای این استاندارد اجرا می‌کنیم. همچنین در حوزه محیط زیست، برای همسویی با سند جامع استراتژیک ده‌ساله گل‌گهر (۱۴۱۰)، در حال تدوین راهبردها، اهداف و برنامه‌های استراتژیک هستیم.

وی در پایان با بیان اینکه دیدگاه مدیرعامل و مدیران ارشد شرکت گل‌گهر به گونه‌ای است که نیروی کار سالم را محور توسعه و سرمایه گل‌گهر می‌دانند، خاطرنشان کرد: گل‌گهر می‌کوشد تا حفظ و ارتقای سلامت پرسنل را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهد و با حمایت مدیران ارشد، برنامه استراتژیک حوزه سلامت و بهداشت و همچنین سند جامع ارتقای سلامت پرسنل با همکاری متخصصان و مشاوران برتر کشور از جمله دانشگاه علوم پزشکی کرمان در حال تدوین و نهایی‌سازی است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.