جمعه, ۱ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 21 June , 2024 ساعت ×
گمرکات کشور کماکان عوارض دریافت می‌کنند
07 خرداد 1401 - 17:34
شناسه : 28450
بر اساس اعلام مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ به مدیرکل دفتر صادرات و واردات، برخلاف مصوبه قانونی در حالیکه مدت مصوبه ستاد تنظیم بازار در رابطه با عوارض صادراتی پلکانی تا ابتدای خرداد ماه امسال بوده است، اما گمرکات هنوز نسبت به اخذ عوارض اقدام می‌کنند که فاقد وجاهت قانونی است.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، سیف‌الله امیری مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، امروز شنبه هفتم خرداد ماه، طی صدور نامه‌ای خطاب به سعید عباس‌پور مدیرکل دفتر صادرات و واردات، تاکید کرده است که مصوبه ستاد تنظیم بازار دولت در دریافت عوارض صادراتی پلکانی تا پایان اردیبهشت ماه بوده و تاکنون مصوبه‌ای مبنی بر تمدید آن ابلاغ نشده است؛ لذا هرگونه اقدام گمرک جهت خصوص اخذ عوارض صادراتی بعد از اول خرداد ماه فاقد سند قانونی است.

در ادامه متن کامل این نامه را می‌خوانید:

پیرو نامه شماره ۶۰/۲۶۹۷۶ تاریخ ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۱، این معاونت موضوع ابلاغی ستاد تنظیم بازار به اطلاع می‌رساند، با توجه به اینکه در بند ۸ مصوبه شماره ۳۸۷۲۹/م ص، به تاریخ ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۰، جلسه بیست و دوم ستاد تنظیم بازار، مهلت مصوبه مذکور تا ابتدای خرداد ۱۴۰۱ تعیین شده و تاکنون تمدید نشده است. برای دوره بعدی نیاز به تمدید مصوبه از سوی ستاد تنظیم بازار وجود دارد.

علی‌رغم صراحت در متن مصوبه مبنی بر اینکه مصوبه مذکور تا ابتدای خرداد ماه ۱۴۰۱ اعلام شده، اما گمرکات هنوز نسبت به اخذ عوارض اقدام می‌کنند که خلاف مصوبه بود؛ لذا خواهشمند است تا تمدید مجدد آن اقدام لازم برابر مقررات گمرک جمهوری اسلامی به عمل آید.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.