چهارشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۲ Wednesday, 6 December , 2023 ساعت ×
گواهینامه‌های بین‌المللی مدیریت فولاد خوزستان تمدید شد
29 مهر 1400 - 11:26
شناسه : 19477
نماینده مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: گواهینامه‌های بین‌المللی نظام مدیریت ایمنی، سلامت و محیط‌زیست شرکت فولاد خوزستان تمدید شد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولاد خوزستان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، فرایندها و فعالیت‌های شرکت فولاد خوزستان با هدف انطباق نیازمندی‌ها و الزامات استانداردهای بین‌المللی ISO 45001 ویرایش ۲۰۱۸ و ISO 14001 ویرایش ۲۰۱۵ به مدت ۴ روز از تاریخ ۲۵ الی ۲۸ مهرماه ۱۴۰۰ به صورت آنلاین و با استفاده از زیرساخت SKY ROOM از سوی الهوردی تقوی سرممیز شرکت SGS مورد ممیزی شخص ثالث قرار گرفت. در جلسه اختتامیه که به ریاست امین ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان و با حضور مدیران ارشد و تیم ممیزی برگزار و نتایج حاصل از تحلیل یافته‌های ممیزی توسط سرممیز شرکت SGS مطرح شد.

محمود اکابر نماینده مدیرعامل در نظام مدیریت یکپارچه شرکت فولاد خوزستان، اظهار داشت: تمامی صاحبان فرایندها، مستندات و سوابق مرتبط با حفظ و توسعه نظام مدیریت HSE براساس معیارهای استاندارد، مورد ممیزی قرار گرفت.

وی افزود: در این دوره رئوس خط‌مشی یکپارچه شرکت و نقشه استراتژی کل شرکت فولاد خوزستان و کلان فرایند HSE  با همکاری و هماهنگی مدیریت‌های HSE، آموزش و توسعه منابع انسانی، استراتژی و تعالی سازمانی،IT، تضمین کیفیت و مشارکت کلیه مدیران و کارشناسان متخصص در سطح تمامی واحدها و بخش‌های مرتبط، صف و ستاد با موضوع HSE مورد ممیزی شخص ثالث قرار گرفت. بر اساس نتایج حاصل از تحلیل یافته‌های این دوره تمدید یک سالانه گواهینامه‌های بین‌المللی نظام مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست براساس استانداردهای یاد شده از طرف سازمان ممیزی شخص ثالث مورد توصیه قرار گرفت. تمدید این گواهینامه‌های بین‌المللی، بیانگر تعهد و حمایت مدیریت ارشد در تحقق اهداف استراتژیک شرکت است.

سهم ۲۵ درصدی فولاد خوزستان از تولید کشور

امین ابراهیمی مدیرعامل فولاد خوزستان، گفت: بخش مهمی از اعتبار سازمان‌ها و بنگاه‌های اقتصادی بزرگ به رعایت الزامات و نیازمندی‌های استانداردهای نظام مدیریت ایمنی، سلامت و زیست‌محیطی ارتباط دارد. لذا شرکت فولاد خوزستان با تولید سالیانه ۸٫۳ میلیون تن شمش اسلب، بلوم و بیلت دارای ۲۵ درصد از سهم بازار تولید فولاد در ایران است. 

وی ادامه داد: افق برنامه تولید در شرکت فولاد خوزستان تا سال ۱۴۰۴ برابر ۶٫۱۳ میلیون تن و معادل ۲۵ درصد از برنامه‌ی تولید ۵۵ میلیون تن در سطح کشور است. به‌طور قطع تحقق اهداف استراتژیک مستلزم توجه ویژه به توسعه‌ی سرمایه‌های انسانی بوده که از جمله مهم‌ترین عوامل توسعه سرمایه‌های انسانی، تعریف و اجرای برنامه‌های تحول در نظام مدیریت ایمنی، سلامت و محیط‌زیست به شمار می‌آید.

مدیرعامل فولاد خوزستان بیان کرد: مهم‌ترین اقداماتی که در یک‌سال گذشته (۱۴۰۰ – ۱۳۹۹) با هدف توجه بنیادی به این مقوله در شرکت فولاد خوزستان در سایه دانش، تعهد و حمایت مدیریت ارشد و مشارکت کارکنان انجام پذیرفته است، شامل تغییر در ساختار و جایگاه مدیریت HSE و مدیریت تضمین کیفیت و ابلاغ احکام، تقویت طرح‌های تشویقی و انظباطی ایمنی، اجرای طرح جامع آموزش‌های تخصصی ویژه پیمانکاران، گزارش‌دهی مغایرت‌های ایمنی در پورتال کارکنان و پیمانکاران در جهت جلب مشارکت حداکثری، تمرکز بر پروژه‌های زیست‌محیطی و مدیریت پسماند، توسعه تفکر مبتنی بر استانداردها، ریسک‌ها و فرصت‌ها مبتنی بر استانداردهای بین‌المللی مرجع کسب گواهی، انتخاب و ابلاغ تصمیمات مهم و کلان در زمینه HSE در کمیته عالی HSE و کمیته راهبری، بازنگری فرایند آموزش و توسعه منابع انسانی براساس ISO 10015 (توسعه شایستگی) است.

علیرضا مخبر دزفولی قائم مقام مدیرعامل در امور ستادی و مسئولیت‌های اجتماعی ضمن تشکر از مشارکت تمامی مدیران و کارشناسان متخصص در زمینه ایمنی، سلامت و محیط‌زیست، برگزاری ممیزی‌های شخص ثالث را به عنوان فرصت بزرگی برای شناسایی، حفظ و توسعه‌ی نقاط قوت و همچنین نقاط قابل بهبود فرایندها و فعالیت‌های سازمان برشمرد.

مدیر تضمین کیفیت در پایان جلسه اختتامیه، خاطرنشان کرد: این مسیر تحولی در سال‌های آتی ادامه خواهد یافت و همان‌گونه که سرممیز این دوره اعلام نمود، توجه به فرایندهای تجزیه و تحلیل حوادث ایمنی به عنوان یک نقطه قوت در صدر اولویت‌های سازمان باقی می‌ماند. لذا برای نخستین بار پس از گذشت ۱۵ سال در فرایند ممیزی شخص ثالث هیچ‌گونه عدم انطباقی در حوزه نظام مدیریت ایمنی به‌وسیله‌ گروه ممیزی ثبت نشد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.