دوشنبه, ۱۵ خرداد , ۱۴۰۲ Monday, 5 June , 2023 ساعت ×
گواهی کشف معدن آلبلاغ تا ۲ هفته آینده صادر می‌شود
20 آذر 1400 - 13:39
شناسه : 21629
فرماندار اسفراین گفت: براساس پیگیری‌های انجام شده با مدیران سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو ) و ارائه گزارش‌های این سازمان درباره میزان ذخایر معدن آلبلاغ، گواهی کشف این معدن سرب و روی تا ۲ هفته آینده صادر می‌شود.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مهدی کرامتی فرماندار اسفراین، اظهار داشت: از زمان آغاز حفاظت، مطالعات اولیه اکتشافی، نمونه‌برداری و تعیین میزان ذخایر معدن تاکنون نشست‌های زیادی با مدیران ایمیدرو برگزار و مقرر شد اقدامات قانونی برای صدور گواهی اکتشاف به سرعت انجام شود.

وی مطالعات تکمیلی و ایجاد راه دسترسی به منطقه معدنی آلبلاغ را از الزامات صدور گواهی اکتشاف ذکر کرد و افزود: مسیر روستای گنجدان که در مطالعات اولیه به عنوان راه دسترسی به معدن آلبلاغ برگزیده شده بود در بررسی مجدد کارشناسان به مسیر دره گوارکی تغییر کرده است.

فرماندار اسفراین، گفت: برای مسیر دسترسی به معدن آلبلاغ از مسیر دره گوارکی که در مناطق تحت حفاظت سازمان محیط‌زیست شهرستان قرار دارد نیاز به صدور مجدد مجوز از سازمان محیط‌زیست است که با ارجاع این موضوع به سازمان حفاظت محیط‌زیست و  پیگیری انجام شده، مجوز ایجاد راه دسترسی از مسیر جدید دره گوارکی از سوی این سازمان طی هفته گذشته صادر شد.

کرامتی در پایان خاطرنشان کرد: همزمان ایمیدرو باید پیمانکار اجرای مسیر دسترسی به معدن را انتخاب کرده و عملیات راه دسترسی به معدن آلبلاغ را آغاز کند و پس از صدور مجوز کشف و انتخاب پیمانکار، کار اکتشاف و استخراج از محدوده مشخص شده آغاز می‌شود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.